28. 04. 2017 10:22 | GALANTA/Nový čas, zž

Vdova po Gauliederovi: Budem pokračovať v jeho šľapajach

Exposlanec sa angažoval v komunálnej politike.

Vdova po Gauliederovi
Vdova po Gauliederovi Foto: Nový Čas/TV Markíza

Vdova po zosnulom exposlancovi parlamentu a kritikovi Vladimíra Mečiara prehovorila. Bude pokračovať v mužových šľapajach a nevzdá sa. Píše Nový čas.

Polícia v tomto prípade pracuje aj s verziou samovraždy. Mnohé nasvedčuje tomu, že politik mohol zomrieť aj násilnou smrťou. Zatiaľ, však, ani po mesiaci nemá nové výsledky. Čaká na toxikologické vyšetrenia.

Dala si sľub, manželovu prácu nik neznehodnotí

Zuzana vyhlásila, že potrebovala čas, aby prehrmela najväčšia bolesť. Po rozlúčke s manželom si dala sľub, že v jeho ceste bude pokračovať. „Budem dbať na to, aby všetky podozrenia z páchanej činnosti v našom mete boli riadne prešetrené," hovorí Zuzana. Nedovolí vraj, aby manželovu prácu niekto znehodnotil. „Hlásim sa ku všetkým kauzám, ktoré môj manžel nestihol dotiahnuť," dodala.

František Gaulieder sa ako mestský poslanec angažoval v komunálnej politike. Kritizoval zákazku na rekonštrukciu mestského kostola primátora Galanty Petra Pašku. Bol terčom vyhrážok a zrejme aj pokusu o vydieranie. Ponúka sa teda aj otázka, či môže súvisieť Gauliederova smrť s jeho súčasnými aktivitami.

Exposlanca zrazil vlak na konci marca. Stále sa nevie, čo Gaulieder robil posledné hodiny svojho života a či ho niekto neuniesol. Blízky člen rodiny tvrdí, že Gaulieder mal ísť na cintorín k hrobu svojho otca. Ten odišiel z domu popoludní a večer sa nevrátil. "Rodina sa tak snažila ho hľadať," hovoril vtedy známy Františka Gauliedera. Neďaleko trate polícia našla odparkované auto exposlanca, v ktorom boli osobné doklady a mobil.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce