02. 05. 2017 19:00 | PREŠOV/ TV Markíza

Denisa prehodila novorodenca cez plot. Stále nepozná svoj trest

Švagor Jaroslav ešte v novembri 2015 opísal, že bábätko malo obhryzenú nožičku od psa.

Denisa prehodila novorodenca cez plot. Stále nepozná svoj trest
Denisa prehodila novorodenca cez plot. Stále nepozná svoj trest

To, čo urobila mladá žena po pôrode, je neospravedlniteľné. Svojho dieťaťa sa zbavila otrasným spôsobom, a preto jej hrozí doživotie. Upozorňujeme, že reportáž nie je vhodná pre maloletého diváka a citlivé povahy.

Osemnásťročná Denisa porodila živé dievčatko v noci pri dome. Hneď potom ho mala prehodiť cez plot k susedom na dvor. Našli ho tam deti.

Suseda, ktorá dnes vypovedala na súde, si myslela, že je to zajac. Švagor Jaroslav ešte v novembri 2015 opísal, že bábätko malo obhryzenú nožičku od psa.

Policajti najskôr Denisu obvinili z vraždy novonarodeného dieťaťa matkou, za čo jej hrozil až osemročný trest. Počas vyšetrovania sa to však zmenilo a za vraždu jej hrozí až doživotie. "Výsledky znaleckého dokazovania sú jasné," povedal krajský prokurátor.

 

Mladá žena dnes na súdne pojednávanie neprišla. Je chorá. Jej rodičia odmietli pred súdom vypovedať. Nedávno však otec svoju dcéru bránil. Posudky znalcov však hovoria niečo iné.

"S ohľadom na jej mravnú a intelektovú vyspelosť v čase spáchania trestného činu mohla rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania a mohla aj svoje konanie ovládať," povedal znalec z oblasti psychiatrie.

Dieťatku zlyhalo srdce. Malo viaceré aj vnútorné zranenia na hlave. "Mohlo sa tak stať s najväčšou pravdepodobnosťou pri dopade novorodenca na hlavu po jeho prehodení cez plot po ukončení pôrodu," dodal znalec zo súdneho lekárstva.

Akým trestom tento otrasný prípad skončí, sa dozvieme zrejme na budúci mesiac.

 


VIAC Z Domáce