03. 05. 2017 19:00 | ŠAHY/ TV Markíza

Ženy, ktorým dlžila peniaze, chcela otráviť. Konečne obvinili dôchodkyňu zo Šiah

Ak jej dokážu vinu hrozí jej až päťročné väzenie.

Ženy, ktorým dlžila peniaze, chcela otráviť. Konečne obvinili dôchodkyňu zo Šiah
Ženy, ktorým dlžila peniaze, chcela otráviť. Konečne obvinili dôchodkyňu zo Šiah

Prečo je ešte na slobode? Pýtajú sa ženy, ktoré takmer prišli o život po tom, ako sa ich údajne pokúsila otráviť prefíkaná dôchodkyňa. Slovenskú Lucreziu Borgiu polícia po rokoch získavania dôkazov obvinila.

Scény ako z kriminálneho románu zažívali ženy z pohraničného mesta Šahy. Pani Jana dôchodkyni požičala 10-tisíc eur a keď ich nevracala, pýtala ich späť. Dôchodkyňa to k nej prišla predebatovať na kávu.

"Prišlo mi zle, obrovský tlak, nevidela som, ľahla som si na pohovku," opísala pani Jana.

Skončila v nemocnici. O dva týždne nič netušiac popíjala s dôchodkyňou kávu znova a všetko sa zopakovalo. Kolaps, nemocnica a podozrenie na mozgovú príhodu. Toxikologické testy ukázali, že v káve bol jed - atropín.

Rovnako pochodila ďalšia obeť. Tiež skončila na áre po tom, čo pila čaj s dôchodkyňou, ktorá ani jej nechcela vrátiť požičané peniaze.

 

"Cítila som sucho v ústach, triasla som sa, neudržala som šálku v ruke," opísala otrávená žena.

To isté sa do tretice prihodilo aj ďalšej obeti. Pochopili, že to môže byť pre peniaze. Dokázať, že jed im dala do kávy ona, ale nevedeli.

V byte dôchodkyne polícia svojho času urobila aj domovú prehliadku, no nenašla tam nič, z čoho by bolo zrejmé, že spáchala nejaký trestný čin.

Napokon sa karta po dlhom kolotoči získavania dôkazov obrátila.„Vyšetrovateľkou OR PZ v Leviciach bola obvinená z pokračovacieho prečinu ublíženia na zdraví spáchaného z časti v štádiu pokusu," povedal prokurátor Krajskej prokuratúry v Nitre Jaroslav Maček.

"Keďže medializácia by mohla uškodiť, zatiaľ k prípadu neposkytujeme žiadne podrobnejšie informácie," povedala krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Získať vyjadrenie dôchodkyne sa nám ani po opakovaných pokusoch nepodarilo. Dvere na byte neotvára a nedvíha ani telefón. Ak jej dokážu vinu, hrozí jej až päťročné väzenie.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce