08. 05. 2017 19:55 | RUDŇANY/ TV Markíza

Premnožené psy v osade si vybrali svoju daň. Dohrýzli štvorročného chlapca

Chlapec skončil v nemocnici a prípad evidujú policajti ako priestupok.

Premožené psy v osade si vybrali svoju daň. Dohrýzli štvorročného chlapca
Premožené psy v osade si vybrali svoju daň. Dohrýzli štvorročného chlapca

Tomáš je štvorročný chlapec, ktorý žije s rodinou v osade pri Rudňanoch. Za necelý mesiac ho dvakrát pohrýzol susedov pes. A to je dôvod sporu medzi susedmi.

Každý vysvetľuje incident po svojom. Chlapcov starý otec tvrdí, že suseda huckala psa na jeho vnuka. Majiteľ psa zase tvrdí, že chlapec udieral zviera lopatou.

Psy, kŕmiace sa hnijúcimi odpadkami na smetisku, môžu roznášať nebezpečné nákazy. Chlapec skončil v nemocnici a prípad evidujú policajti ako priestupok.

"V prípadoch, ak zranenia po pohryznutí psom vyžadujú viacdňovú práceneschopnosť, či v závažnejších prípadoch, môže byť skutok kvalifikovaný ako trestný čin ublíženia na zdraví z nedbanlivosti," povedal krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Vinníkom je majiteľ psa. Matka chlapca nechce o odpustení ani počuť.

Starosta obce psí problém v Rudňanoch dobre pozná, ale už vyše štvrťstoročia sa ho márne snaží vyriešiť. Ľudia tu svoje psy nedávajú očkovať a ani za ne neplatia obci dane.

"Naši Rómovia proste nerešpektujú žiadne zákonitosti. Policajti každý deň prakticky upozorňujú, že by mali psov uviazaných alebo v ohrade. To pre nich neplatí nič," hovorí starosta Miroslav Blišťan.

Väčšina psov v takýchto osadách žije v strašných podmienkach a nekontrolovateľne sa množia. Už niekoľko rokov ich aktivisti a veterinári chodia kastrovať. No je ich tak veľa, že nestíhajú.

Viac než samotné uhryznutie straší rodičov, že rozhorčená družka majiteľa psov zase tvrdí, že ju dedo uhryznutého chlapca fyzicky napadol.

 


VIAC Z Domáce