10. 05. 2017 11:05 | BRATISLAVA/kacs

Kultúra na slovenský spôsob: Prišli, vymočili sa v bytovke a odišli

Drzých mužov zachytila kamera.

Neznámi muži sa vymočili obyvateľom bytovky rovno na schody.
Neznámi muži sa vymočili obyvateľom bytovky rovno na schody. Foto: TV Markíza

Drzosť niektorých ľudí nemá hranice. Dvaja muži mali zrejme naponáhlo, a preto si uľavili priamo pri schodoch v jednej bytovke na Heydukovej ulici v Bratislave.

Ráno okolo 9.00 h vošli do vchodu, poobzerali sa okolo seba a plný močový mechúr si vyprázdnili rovno na schody, po ktorých každý deň chodia obyvatelia domu. Po vykonaní potreby odišli. Uveriť tomu, že si muži pomýlili schodisko bytovky s toaletou, je priam nemožné.

Drzých mužov zachytila bezpečnostná kamera. Rozhorčený majiteľ jedného z bytov nám záznam poslal do redakcie. „Mohli by ste ukázať aj iným obyvateľom planéty, ako sa správať nemajú," napísal pán Jozef. Upozorniť tak zároveň chcel aj ľudí z bytovky, aby boli opatrnejší a viac dbali aj na svoju bezpečnosť.

"Hádam by to mohlo slúžiť ako odstrašujúci návod na to, ako sa to robiť nemá a ľuďom pripomenúť, že dvere do budovy sa majú nechávať otvorené len s dozorom, aby ich prípadne aj nevykradli," dodáva čitateľ.

Paradoxné je, že močiaci muži aj napriek tomu, že ich zachytila kamera, za svoje správanie zrejme potrestaní nebudú. „Ide o priestupok, za znečisťovanie verejného priestranstva hrozí pokuta 33 eur," vysvetlil pre TVNOVINY hovorca Mestskej polície v Bratislave Peter Pleva. Polícia by však páchateľov musela prichytiť priamo pri čine.

 


VIAC Z Domáce