16. 05. 2017 19:00 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Vyťahujte kraťasy. Už tento týždeň nám bude poriadne horúco

Vyžehlite si kraťasy či krátke sukne. Do piatku nám bude horúco.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Najbližšie dni vám vonku budú stačiť krátke nohavice aj rukávy. Kým ešte minulý týždeň sme zo skríň opäť vyťahovali kabáty, o pár dní nám bude stačiť aj tielko. Tento týždeň môžete vonku čakať letné teploty, čomu sa asi najviac tešia záhradkári.

Vyžehlite si kraťasy či krátke sukne. Do piatku nám bude horúco. Aj keď z letných teplôt sme sa tento rok tešili už aj v apríli. Krátko na to sme však z áut odhŕňali sneh. Zimu sem vtedy priniesol studený arktický vzduch.

"Ale pre apríl je typická premenlivosť, pre máj už taká výrazná premenlivosť nie je typická, skôr je typické to, že sa vyskytujú častejšie letné dni, prípadne aj tropický deň," povedal meteorológ Cyril Siman.

Aprílové mrazy vystrašili najmä záhradkárov. Ovocie im zamrzlo aj vlani. „Teraz už na každom jednom strome je plod. Už dúfam, že tie mrazy neprídu, už jediné, čo môže prísť, je ľadovec, ak bude dáky," povedal záhradkár Vlado.

 

Najbližšie dni však mrazy ani chlad neprinesú. Prúdi k nám teplý vzduch z juhozápadu, ktorý ovocným stromom praje.Síce ešte nie úplne sladké, ale o to vzácnejšie. Na západe Slovenska sme už dnes oberali prvé tohtoročné čerešne. Záhradkári teraz viac než s počasím, budú bojovať so škorcami.

No kým na juhu sme už čerešňovú sezónu otvorili, na severe si na ich červenú farbu ešte budú musieť počkať. Mrazy by ich však už zničiť nemali. Slnko má teraz väčšiu silu ako pred pár týždňami.

Do konca pracovného týždňa bude svietiť slniečko. Kto má v piatok voľno, možno si oblečie aj plavky. Teplota bude atakovať 30-tku.

„V stredu s maximálnou dennou teplotou vzduchu do 26 stupňov Celzia. Vo štvrtok a v piatok bude ešte teplejšie, 28 - 29 stupňov Celzia, na severe približne o 5 stupňov chladnejšie. Cez víkend pribudnú aj zrážky," povedal Siman.

V nedeľu sa nám však opäť poľaví. Veľkej zmeny sa ale báť nemusíme. Vonku sa ochladí asi o päť stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce