19. 05. 2017 14:44 | TRENČÍN/TV Markíza

Bábätko si pred príchodom na svet užilo poriadnu jazdu. Dostalo netradičné meno

Výber mena ovplyvnili komplikované okolnosti pôrodu.

Malý Zachariáško.
Malý Zachariáško. Foto: TV Markíza
Mysleli si, že je to cestný pirát, no všetko bolo inak. Policajti zastavili vodiča, ktorý išiel takmer 170-kilometrovou rýchlosťou. Pokutu mu ale nedali.

Vodič auta mal poriadne ťažkú nohu, ponáhľal sa totiž do pôrodnice. Budúcej mamičke odtiekla plodová voda a čas na špekulovanie nemali.

Policajti mu do nemocnice urobili sprievod. „Išli sme stredom, on si pustil štyri smerovky a držal sa nás," informoval policajt Peter Jambor. Do nemocnice teda prišli bezpečne. Lekári už mali mladú ženu pod kontrolou.

Policajto pomohli mamičke.jpg
Policajto pomohli mamičke.jpg Foto: Polícia SR
 

Zhruba po troch hodinách začala mladá mamička rodiť. Na svet sa vypýtal malý Zachariáš. Mamička sa ešte zotavuje z pôrodu. Bábätku sa darí dobre. A čo otec?

„Je to teda adrenalín, ktorý nemusím zažívať každý deň," priznal sa otec. Ako sám povedal, občas si musel dať aj hlasnejšie rádio, aby partnerku nepočul kričať. A policajný sprievod bol záchranou.

Vraj až do poslednej chvíle nevedeli, či budú mať dievčatko alebo chlapca. Nakoniec je to syn, ktorý si pred príchodom na svet užil poriadnu jazdu. „Zachariáš sme mu dali meno komplikovanejšie pretože aj pôrod bol komplikovanejší," dodal otec. 

Čerstvý otec ale porušil dopravný predpis. Dokonca policajtom povedal, že príde a zaplatí pokutu.

„Policajti sa v danej situácii zachovali ľudsky a profesionálne a vzhľadom k okolnostiam priestupok vyriešili napomenutím," spresnila hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

 

 

VIAC Z Domáce