22. 05. 2017 11:33 | BRATISLAVA/aktuality.sk, zž

Úradníci dostali tisícové odmeny. Poslankyňa podá trestné oznámenie

Mimoriadne ohodnotenie je vraj z dôvodu nedostatku zamestnancov.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: TASR

Milión eur vyplatili niektorým pracovníkom na Úrade geodézie, kartografie a katastra. V priebehu štyroch rokov dostávali každé dva mesiace odmeny od 5-tisíc do 8-tisíc eur.

Na neštandardné ohodnocovanie vyvolených pracovníkov úradu upozornila ešte v marci poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Má nové dôkazy a chce podať trestné oznámenie. Píše portál aktuality.sk.

Poslankyňa na svojom blogu uvádza, že vtedajšia šéfka katastrov Mária Frindrichová klamala, keď obvinenia označila za skreslené. Nicholsonová tvrdí, že má dôkazy. „Z Košíc mi na súkromnú adresu poslala nejaká odvážna ‚hlávková' dôkaz, že M. Frindrichová nielen plytvala verejnými peniazmi, ale vo svojej reakcii vedome zavádzala," napísala poslankyňa.

Odmeny pre nedostatok zamestnancov

Fridrichová tak mala pred dvomi rokmi prerozdeliť vyše 266-tisíc eur a minulý rok vyše 420-tisíc eur. Vybraných zamestnancov má byť asi 65. Tí mali päťkrát za rok dostať od vyše 5-tisíc eur do takmer 8-tisíc eur.

Úrad však nové obvinenie odmieta. „Je nám nesmierne ľúto, že je verejnosť zavádzaná nepresnými informáciami, o ktorých nemáme vedomosti, z akých zdrojov pochádzajú," reaguje úrad.

Mimoriadne ohodnotenie je vraj z dôvodu nedostatku zamestnancov. O prácu tak nemajú záujem ľudia s požadovanou kvalifikáciou a praxou, chýbajú im zamestnanci. Úrad tak pristúpil k vyplateniu odmien. „Pričom bol dodržaný pridelený limit na mzdy, platy, služobné príjmy a ostatné osobné vyrovnania," vysvetľuje úrad geodézie.

Katastrálne úrady patria pod vnútro, a tak by kataster nemal mať dosah na odmeny. Nicholsonová preto podáva trestné oznámenie pre podozrenie z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce