22. 05. 2017 15:58 | BRATISLAVA/TASR

Kaliňák odmieta tvrdenia o nevýhodnej kúpe a výmene nehnuteľností

Kritiku opozície označil za útoky na úspešné projekty vlády.

Minister vnútra Robert Kaliňák.
Minister vnútra Robert Kaliňák. Foto: TASR

Minister vnútra Robert Kaliňák v pondelok na tlačovej besede odmietol tvrdenia opozície z posledných týždňov, že rezort vykonal niekoľko nevýhodných transakcií s nehnuteľnosťami.

Kaliňák sa vrátil k budove klientskeho centra na Tomášikovej ulici v Bratislave, k výmene dvoch pozemkov za byty pre policajtov v bratislavskom Ružinove a ku kúpe budovy pre klientske centrum v Martine.

Podľa šéfa rezortu vnútra „je tu snaha vytvárať dojem podozrenia. V prípade Ikey (klientske centrum na Tomášikovej ulici v Bratislave - pozn. redakcie) sme išli výrazne za hranicu toho, ako sa bežne takéto veci robili v minulosti," povedal Kaliňák.

Kaliňák: Rozhoduje výsledná cena

Zdôraznil, že ministerstvo vnútra celý projekt predstavilo ešte v roku 2014. „Nie je pravda, že bol porušený zákon pri nadobudnutí Ikey," zdôraznil Kaliňák.

Podľa neho štát v tomto prípade získal nehnuteľnosť, ktorá má viac ako 11-tisíc metrov štvorcových, za výhodnú cenu 825 eur za meter štvorcový, čo je zhruba o tretinu lacnejšie, ako je trhová cena.

Pri zámene pozemkov v širšom centre Bratislavy a mestskej časti Nové Mesto za štyri byty pre policajtov v Ružinove vychádzalo ministerstvo vnútra zo znaleckého posudku. V poslednom prípade išlo o kúpu budovy pre budúce klientske centrum v Martine. Túto budovu rezort kúpil za 3,9 milióna eur. Podľa Kaliňáka bola zaujímavá svojou polohou a rozlohou, nakoľko je predpoklad, že sa do nej podarí umiestniť úrady štátnej správy, polície, prokuratúru aj súd.

„Výsledná cena je to jediné, čo je rozhodujúce. Hlavným cieľom je za dobrú cenu získať dobrú budovu, čo sa nám darí," uzavrel Kaliňák.

Opozícia v posledných týždňoch kritizovala rezort vnútra za viaceré transakcie s nehnuteľnosťami. Išlo napríklad o nehnuteľnosť v Martine a Bratislave či zámenu pozemkov za byty pre policajtov v hlavnom meste, kde podľa nej štát prerobil. Rezort vnútra označoval kritiku za nezmyselnú či za útoky na úspešné projekty vlády.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce