24. 05. 2017 19:25 | TRENČÍN/TV Markíza

Vo fabrike v Trenčíne našli mŕtvu ženu. Zamestnanci hovoria o šialenom tempe práce

Záchranka tam vraj nebola prvýkrát.

Žena zomrela v práci.
Žena zomrela v práci. Foto: TV Markíza

Obrovská tragédia sa stala v stredu v nemeckej spoločnosti na výrobu káblov v Trenčíne. O život tam prišla jedna zo zamestnankýň. Podľa oficiálnych informácií jej zlyhalo srdce. Zamestnanci mimo kamery hovoria o šialenom tempe práce a nie vždy vhodnom zaobchádzaní.

Ľudia, ktorí pani Annu poznali, tvrdia, že mala vysoký tlak. Počas dopoludňajšej zmeny jej vraj ostalo nevoľno, a tak išla na toaletu. Tam ju našli kolegovia. Privolaná zdravotná služba jej už nedokázala pomôcť.

„Privolaná hliadka polície, ako aj obhliadajúci lekár konštatovali, že úmrtie nastalo bez cudzieho zavinenia. Zároveň týmto vyjadrujeme rodine podporu a úprimnú sústrasť," tak znie stanovisko spoločnosti.

Inšpektorát práce momentálne čaká na hlásenie od zamestnávateľa. Záchranka v tejto spoločnosti vraj nebola prvýkrát.

Zamestnanci sa na kameru hovoriť obávali, no mimo nej častejšie zásahy sanitiek potvrdili. Rovnako hovorili o tom, že prísny prístup, vysoké pracovné normy a nie vždy primerané správanie sa voči zamestnancom sú tu na dennom poriadku.

Spoločnosť tieto tvrdenia nekomentovala. Či sa na Anninom zlyhaní srdca podpísalo rýchle pracovné tempo či psychický tlak, tak nateraz ostáva nezodpovedané.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce