28. 05. 2017 19:30 | ŠAŠTÍN/TV Markíza

Zo zdravej dcérky majú takmer nevládne dieťa. Vinia za to personál nemocnice

Na vetu, ktorú jej povedali, nezabudne do konca života.

Z Laury je bezvládne dieťa
Z Laury je bezvládne dieťa Foto: TV Markíza

Liečili ju na obyčajnú angínu, no o pár dní upadla do kómy. Rodičom dva a pol ročného dievčatka zo Šaštína sa prevrátil život naruby. Zo zdravej dcérky majú takmer nevládne dieťa. Za jej zdravotný stav vinia personál skalickej nemocnice.

Video, na ktorom Laura spieva, nakrútili jej rodičia koncom februára tohto roku. Bola čulá, vedela chodiť, stáť na vlastných. O tri mesiace neskôr nedokáže urobiť ani krok, rozpráva veľmi málo.

Laura sa začiatkom marca sťažovala na bolesti v krku. Rodičia s ňou išli na pohotovosť do Skalice. Lekár jej určil angínu, nasadil antibiotiká a poslal ich domov.

Dievčatko dostalo vysoké teploty. Utekali s ňou na pohotovosť znova. Tam ale Laura odpadla. Hospitalizovali ju na jednotke intenzívnej starostlivosti. Bola tam tri dni, jej stav sa zlepšoval. Keď išli za lekárkou, povedala im, že ich dcéra je stabilizovaná a že je v poriadku.

O ani nie tri hodiny neskôr Laurinej matke zazvonil telefón. Volali jej z nemocnice. Na vetu, ktorú jej povedali, nezabudne do konca života.

Lauru previezli v kóme na umelej pľúcnej ventilácii do bratislavskej nemocnice. Na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení bola štyri dni.

Lekári v Bratislave jej zistili krvácanie do mozgu a ihneď nasadili dievčatku liečbu. Rodičia malej Laury sa domnievajú, že zdravotný stav ich dcéry podcenili v skalickej nemocnici. Myslia si, že jej neposkytli správnu liečbu. Rodičia podali sťažnosť na postup lekárov v Skalici.

Oslovili sme aj vedenie skalickej nemocnice. Riaditeľka sa k prípadu vyjadrovať nateraz nechcela. Urobí tak vraj až po skončení vyšetrovania.

Pozrite si reportáž Romana Rutkaya:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce