29. 05. 2017 18:55 | BRATISLAVA/ TV Markíza

Údajný člen gangu piťovcov obvinený z vraždy je už pár dní na slobode

Kandidát na miestneho poslanca a bývalý zástupca mestskej komisie Marek Orlík má na krku viac obvinení.

Údajný člen gangu piťovcov obvinený z vraždy je už pár dní na slobode
Údajný člen gangu piťovcov obvinený z vraždy je už pár dní na slobode Foto: TV Markíza

Údajný člen gangu piťovcov obvinený z vraždy a ďalších zločinov je na slobode! Marek Orlík vyšiel spoza mreží v Banskej Bystrici len pred pár dňami. Dôvody väzby vraj už pominuli aj preto, že zločinecká skupina piťovcov je už rozložená a navyše viacerí z nich s políciou spolupracujú.

Kandidát na miestneho poslanca a bývalý zástupca mestskej komisie Marek Orlík má na krku viac obvinení. Minulý rok ho zadržali dvakrát. Prvý raz spolu s ďalšími údajnými členmi gangu piťovcov. Senát Najvyššieho súdu ho ale prepustil na slobodu.

O tri mesiace si po neho prišli znova. Vyšetrovateľ ho obvinil nielen z členstva v zločineckej skupine ale aj z toho, že na podnikateľa, ktorý vlastní kvetinárstvo, vyvíjal hrubý nátlak. Dôvodom väzby bola obava z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Vo väzbe v Banskej Bystrici bol doteraz. Podľa našich informácií ho prepustili minulý týždeň. Prečo? Prokurátor špeciálnej prokuratúry nič oficiálne komentovať nechcel, lebo prípad ešte vyšetrujú. No dôvody väzby pominuli. Viacerí obvinení a odsúdení muži z gangu totiž vypovedajú a spolupracujú, takže pokračovanie trestnej činnosti či ovplyvňovanie svedkov vraj už nehrozí.

Tretie obvinenie

V marci tohto roka prišlo ďalšie obvinenie. Marek Orlík sa mal podieľať na vražde mafiána Jána Takáča ešte z roku 2003. Podľa vyšetrovateľa robil šoféra v sprievodnom vozidle ďalším mužom. Vraždu si objednal Juraj Ondrejčák alias Piťo, k čomu sa aj priznal. Podľa novinárky Júlie Mikolášikovej bola motívom odplata za iný zločin.

Prokurátora sme sa preto pýtali, či toto nie je dôvodom na ďalšiu väzbu. Potvrdil, že návrh ani nedával. Podľa našich zistení mal Orlík v týchto prípadoch len vedľajšiu úlohu. Medzi piťovcami zrejme rozhodovali a vraždili iní a Orlík bol vraj len akýsi Piťov poskok.

S Marekom Orlíkom sme sa chceli stretnúť osobne, nakoniec nám odkázal, že sa vyjadrí, ale neskôr. Trvá však na tom, že nič nespáchal. S Piťom sa podľa jeho slov poznajú od detstva a len spolu legálne podnikali v reštauračných službách.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce