31. 05. 2017 19:10 | ŽELIEZOVCE/TV Markíza

To, čo policajti objavili v hlbokej šachte, je len pre silné žalúdky

Peter zo Želiezoviec zo dňa na deň zmizol.

Vražda v Želiezovciach.
Vražda v Želiezovciach. Foto: TV Markíza

To, čo policajti a hasiči objavili v hlbokej šachte, je len pre silné žalúdky. V opustenej budove na juhu Slovenska našli obhorené telo 46-ročného muža. Po tom, ako ho vrah usmrtil, zasypal telo stavebnou sutinou.

Petra zo Želiezoviec nikto nevidel vyše týždňa. Jednoducho zmizol. „Odišiel, hovoril, že sa večer vráti. Nevrátil sa, celý týždeň som mu volal, že ide robiť, že má robotu vybavenú, na brigádu, nevrátil sa celý týždeň," hovorí brat Imrich Szabó.

Príbuzným bolo podozrivé, že si neprevzal sociálne dávky. Telefón mal vypnutý. „No tak som tušil, že je zle. Lebo on bol zvyknutý chodiť pre sociálku," dodáva brat.

Zavolal na políciu. Tušil, že brata by mali hľadať v opustenej budove bývalých vinárskych závodov. A mal pravdu. Hasiči a policajti prehľadávali sutiny rozpadnutej budovy dlhé hodiny, kým telo nebohého muža našli.

Bolo v hĺbke dva a pol metra a nebohý muž mal bodnú ranu na hrudi. Niekto ho zhodil zo 7-metrovej výšky a telo zapálil. Potom ho zakryl paplónom a zasypal sutinou. K vražde sa priznal 28-ročný Marek, ktorý s Petrovou družkou Evou žil.

„Zabila ho jedna štetka. Aj s jej kumpánom," tvrdí Imrich. Petrova družka sa mu údajne vyhrážala už dlhšie. Dokonca mu aj fyzicky ubližovala.

Viac sa dozviete v reportáži redaktora TV Markíza Karola Mindáka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce