04. 06. 2017 18:59 | BRATISLAVA/TV Markíza

Hyenizmus v Bratislave! Živého psíka zavreli do kufra a počas horúčav hodili do smetiaka

Otrasné zábery máme od našej diváčky, ktorá našla úbohé zviera bojovať o život v kontajneri na plasty.

Psíkovi trčala z kufra iba hlava
Psíkovi trčala z kufra iba hlava Foto: TV Markíza

Hyenizmus najhrubšieho zrna! Takto naša diváčka okomentovala situáciu, ktorú zažila ráno pri kontajneroch v Bratislave. V jednom zo smetiakov našla cestovný kufor, v ktorom bol zatvorený živý pes. Celý čas naňho pálilo slnko.

Otrasné zábery máme od našej diváčky, ktorá našla úbohé zviera bojovať o život v kontajneri na plasty. Zatvorené bolo v kufri.

"Hlasno dychčalo, metalo sa, niekoľkokrát sa zavreli dvere toho kontajnera. Tak som ich pridŕžala, aby mu stále prúdil vzduch," opísala dramatické momenty záchrankyňa.

Ihneď privolala hliadku mestskej polície aj Slobodu zvierat. Zúfalý pes sa snažil zachrániť tak, že prehrýzol časť kufra, ktorý bol zazipsovaný.

"Akonáhle zacítil, že sa niekto blíži ku kontajneru, že som to otvorila, tak veľmi silno začal bojovať o svoj život, aby som si ho všimla, metal sa, búchal do toho kontajnera." pokračovala.

Mladá, asi ročná sučka, ktorú ustráchanú previezli do Slobody zvierat, je momentálne v bezpečí. Tu jej dali meno Fany.

„Bola veľmi dehydrovaná, má nejaké rany na tele, potom má odstrihnuté uško. Bola na tom dosť zle, ale teraz už je, myslím, že v poriadku... Je možné, že je kotná," prezradila pracovníčka Slobody zvierat.

V kufri bola sučka zatvorená, možno aj celé hodiny. Dierou sa chcela dostať von. Po majiteľovi zostala v kufri iba vidlička.

Sučka bude teraz niekoľko dní v karanténe, pod dohľadom veterinára. Absolvuje očkovania aj sterilizáciu. Potom ju v Slobode zvierat ponúknu na adopciu. Podľa nich je vychovaná aj hravá. A na adresu bývalého majiteľa nemá nikto jediné pekné slovo.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce