12. 06. 2017 11:06 | BRATISLAVA/mm

Kotlebovci premenovali svoju záložnú stranu na Ľudová strana Pevnosť Slovensko

Tento názov nie je vôbec náhodný, odvodzuje sa od programu strany, s ktorým chce ísť ĽSNS do ďalších parlamentných volieb.

Marian Kotleba.
Marian Kotleba. Foto: TASR

Rozpustia alebo nerozpustia ĽSNS? To je otázka, na ktorú musí zodpovedať Ústavný súd, keďže generálny prokurátor Jaromír Čižnár pred pár týždňami podal návrh na jej rozpustenie.

„Vyhodnotenie rozsiahlych zadovážených podkladov ukázalo, že politická strana Kotleba - Ľudová strana Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu SR, zákony a medzinárodné zmluvy. Podľa názoru prokuratúry cieľom tejto politickej strany je odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike," vysvetlila hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

V prípade, že by Ústavný súd stranu rozpustil, tak kotlebovci už majú náhradné riešenie. Ovládli totiž inú stranu, ktorá od 8. júna nesie názov „Ľudová strana Pevnosť Slovensko". Informáciu priniesol Denník N.

„Je to súčasťou širšej a premyslenejšej stratégie. Ale hovoriť o nejakej záložnej strane je zatiaľ predčasná špekulácia," vysvetľoval denníku ovládnutie novej strany podpredseda parlamentnej ĽSNS Milan Uhrík.

Názov Pevnosť Slovensko nie je vôbec náhodný, odvodzuje sa od programu strany, s ktorým chcú ísť do ďalších parlamentných volieb.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce