15. 06. 2017 09:41 , článok bol aktualizovaný 15. 06. 2017 11:53 | KOŠICE/zg, dt

V poisťovni Rapid life zasahovala polícia. Spoločnosť je v nútenej správe

Zaviedla ju NBS, pretože dlhodobo nevyplácala klientov.

Razia pred poisťovňou Rapid life v Košiciach.
Razia pred poisťovňou Rapid life v Košiciach. Foto: čitateľ Mário Medzihradský
Razia pred poisťovňou Rapid life v Košiciach.
Sídlo Rapid life, v ktorom urobila NBS raziu.
Razia v poisťovni Rapid life v Košiciach.

Národná banka Slovenska zaviedla nútenú správu košickej poisťovne Rapid life. Pre tento krok sa centrálna banka rozhodla pre to, že poisťovňa dlhodobo nevyplácala klientov a boli tam podozrenia pre špekulatívne prevody majetku. Údajne poisťovňa aj predala budovu, v ktorej sídlila.

Novinárov o tomto kroku informovali člen bankovej rady NBS Vladimír Dvořáček a riaditeľ odboru ochrany finančných spotrebiteľov NBS Roman Fusek.

NBS dnes ráno v sídle spoločnosti na Garbiarskej ulici v Košiciach urobila raziu, kde zaistila dokumenty a prevezie ich do depozitu.

Nútenou správkyňou je Irena Sopková, ktorá v najbližších týždňoch urobí audit spoločnosti a listom bude všetkých klientov informovať o ďalšom postupe. Nemusia pre to svojimi otázkami zasypať poisťovňu alebo NBS.

Voči Rapid life vedú klienti niekoľko desiatok súdnych sporov. Na otázku, či klienti dostanú späť svoje peniaze nateraz nevedeli kompetentní odpovedať.

Razia v poisťovni Rapid life v Košiciach.
Razia v poisťovni Rapid life v Košiciach. Foto: čitateľ Mário Medzihradský
 

Banka ešte v apríli upozornila, že poisťovňa sa účelovo vyhýba plneniu zmluvných podmienok voči klientom. NBS na jar konštatovala, že nemôže nariadiť poisťovni plnenie a nespokojných klientov odkazovala na súd.

Od 1. januára 1996 je poisťovňa v tzv. špeciálnom režime. Poisťovňa oznámila, že prestáva uzatvárať nové zmluvy a do 1. januára 2019 musí ukončiť činnosť a vysporiadať všetky zmluvy.

Ak je NBS nespokojná s pokrokom, môže tento termín skrátiť. V špeciálnom období sa však na poisťovňu vzťahujú len niektoré ustanovenia zákona o poisťovníctve, čo sťažuje jej kontrolu. Jednou z ďalších možností je uvaliť na poisťovňu nútenú správu.

Ako prvý o razii informoval portál hnonline.sk

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce