15. 06. 2017 17:57 | BRATISLAVA/zž, TASR

Rezníkovi chýbal k zvoleniu za riaditeľa RTVS jediný hlas

Do druhého kola ide s Václavom Mikom.

Jaroslav Rezník
Jaroslav Rezník Foto: TASR

Poslanci si na post šéfa RTVS vyberali z ôsmich kandidátov. Hlasovanie začalo krátko po 17-tej a bolo tajné. Nadpolovičnou väčšinou si dnes nezvolili nového riaditeľa RTVS.

Rezníkovi chýbal k zvoleniu jediný hlas. Do druhého kola ide s Václavom Mikom.

Podľa informácií SME získal Rezník 73 hlasov a Mika 53 hlasov.

Rozprava k voľbe prebiehala celý deň. Martin Glváč sa pre novinárov vyjadril, že klub Smeru bude hlasovať za pána Rezníka. Zúčastnil sa toho aj Robert Fico. Podporu za rovnakého kandidáta avizovala počas rozpravy aj SNS. Píše denník Sme.

Hnutie OĽaNO a Sme rodina a nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého sa vyjadrili, že ich podporu mal súčasný riaditeľ Václav Mika. Opozícia sa celkovo rozhodovala medzi Ruttkayom a Mikom. S členmi ĽS NS však o tom nekomunikovali.

Béla Bugár ešte pred hlasovaním povedal, že situácia sa im trochu skomplikovala a niektorí sú za Václava Miku. Pôvodne boli rozhodnutí dať hlas pani Ťapákovej alebo Ruttkayovi.

Opozičné strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina volili za generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska súčasného šéfa telerozhlasu Václava Miku. Pred druhým kolom, kde sa Mika stretne so šéfom TASR Jaroslavom Rezníkom, chce rokovať s Mostom-Híd.

Na krku majú kauzy

Najväčšími favoritmi na šéfa verejnoprávneho média boli štyria kandidáti. Majú však za sebou aj kauzy. Píše taktiež denník.

Majiteľ reklamnej agentúry Michal Ruttkay v predošlých vládach Roberta Fica získal štátne zákazky na propagáciu projektov z eurofondov či prechodu koruny na euro .

Stanislav Rezník, šéf tlačovej agentúry TASR, ktorý bol aj na čele Slovenského rozhlasu uzavrel zmluvu s BSP Lawyer Partners. Tá vymáhala tvrdo od ľudí koncesionárske poplatky.

Bývalú riaditeľku televízie Markíza Zuzanu Ťapákovú zas spájali s predraženým predsedníctvom Slovenska v rade Európskej únie.

Súčasného riaditeľa Václava Miku Denník Plus jeden deň ho odfotil s podnikateľom Miroslavom Výbohom. Ten je osobným priateľom premiéra.

Ďalšími kandidátmi boli aj Peter Abrahám, Richard Dírer, Fedor Flašík a Stanislav Velitzky.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce