16. 06. 2017 10:24 , článok bol aktualizovaný 16. 06. 2017 12:10 | BRATISLAVA/zon, zg, TASR

Kňažkovi sa zdal trojročný trest pre zlodeja z jeho vily nízky. So sudcom sa pohádal

Zvýšeným hlasom sa ho opýtal, či „dobre spáva", resp. „či mu niekto niečo dal do vrecka".

Milan Kňažko po odchode zo súdu s lupičom z jeho vily.
Milan Kňažko po odchode zo súdu s lupičom z jeho vily. Foto: TV Markíza

Pavel Novotný, ktorý sa vlámal do vily expolitika a herca Milana Kňažka si dnes vypočul rozsudok. Sudca ho poslal na tri roky za mreže.

Výška trestu sa však nepozdávala poškodenému hercovi. Bezprostredne po ukončení pojednávania sa zdvihol z miesta pre verejnosť a šiel za predsedom senátu Pavlom Tomíkom. Zvýšeným hlasom na neho prehovoril, či „dobre spáva", resp. „či mu niekto niečo dal do vrecka".

Následne ho sudca upozornil na nevhodné správanie a pohrozil mu pokutou, na čo mu herec odvetil, "nech mu ju dá". Pri odchode Kňažko buchol päsťou do dverí a vulgárne zahrešil.

 

Kňažko na pojednávaní nevypovedal, nakoľko súd pre priznanie viny obžalovaného vykonal dokazovanie len ohľadom trestu. Prítomným novinárom však povedal, že ľútosť obžalovaného nepovažuje za skutočnú.

"Keby sa priznal, kto mu dal tip alebo kto ho poslal, možno by som uvažoval o tom, že mu môžem odpustiť. Ja som na neho dosť nahnevaný, priznám sa, som dosť ďaleko od toho, aby som mu odpúšťal," uviedol.

Poukázal okrem iného na to, že jeho dom zvonka nevidieť, a aby sa obžalovaný k nemu dostal, musel "náhodou" prekonať viacero prekážok vrátane dvoch vysokých plotov. Jeho manželka má mať navyše pre celú udalosť zdravotné problémy.

Kňažko strieľal na lupiča trikrát

Incident sa stal v noci 11. januára v lukratívnej časti Bratislavy. O dva dni, 13. januára, ho obvinili pre zločin krádeže a porušovania domovej slobody.

Pavel Novotný (49) zo Strakoníc, ktorého herec pri lúpeži postrelil, býval na Slovensku a podľa informácií TV Markíza ho muži zákona hľadali vyše osem rokov. Je údajne recidivista.

Pavel Novotný - lupič z vily Milana Kňažka.
Pavel Novotný - lupič z vily Milana Kňažka. Foto: TV Markíza
 

"V noci som sa zobudil na zvuky. Zistil som, že to bude niekto cudzí, pretože používal svetlo baterky," opísal nám v januári incident Milan Kňažko.

Vtedy neváhal a so zbraňou v ruke sa išiel presvedčiť, čo sa deje. Keď zbadal lupiča, okamžite konal. „Zapol som svetlo, no a keď sa na mňa otočil, tak som nevedel, čo má presne v úmysle, tak som vystrelil do oblasti nôh trikrát. Raz som ho trafil a našťastie tak, že ho polícia mohla nájsť potom v blízkosti domu," dodal. Expolitik zlodeja zasiahol do stehna.

Aj s postrelenou nohou sa zlodej dal na útek. Ďaleko sa však nedostal. Privolaní policajti ho chytili len pár metrov od miesta činu aj s jeho korisťou.

Novotný pri vlámaní použil skrutkovač, aby sa dostal cez okno dovnútra a z peňaženiek rodiny ukradol 45 a 145 eur. Po schodoch sa presunul do šatníka na poschodí, kde odcudzil prsteň zo žltého kovu, hodinky, približne 173-tisíc českých korún, 30-tisíc forintov a 1 250 amerických dolárov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce