16. 06. 2017 14:20 | KRÁSNA VES/TASR

V katastri Krásnej Vsi zavalil strom pilčíka (†41)

Okolnosti smrti vyšetrujú trenčiansko-teplickí policajti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TASR

V lesnom poraste v katastri Krásnej Vsi v okrese Bánovce nad Bebravou zavalil dnes pred 07.00 h strom pilčíka. Muž na mieste zraneniam podľahol.

Pri udalosti zasahovali piati hasiči HaZZ z Bánoviec nad Bebravou. "Po príchode na miesto zistili, že osoba má zranenia nezlučiteľné so životom. Následne telo vyslobodili spod stromu a miesto udalosti odovzdali polícii," uviedol hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Okolnosti smrti 41-ročného pilčíka z okresu Trenčín vyšetrujú trenčiansko-teplickí policajti, uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

"Za doposiaľ presne nezistených okolností došlo k pádu spíleného stromu a následnému privaleniu pilčíka. Ten po páde stromu utrpel devastačné poranenia na hlave, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na následky podľahol priamo na mieste udalosti," opísala.

Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Trenčianskych Tepliciach začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia, zároveň bola nariadená zdravotno- bezpečnostná pitva, dodala Antalová.


VIAC Z Domáce