26. 06. 2017 11:12 | BRATISLAVA/mm

Predpoveď počasia na celý týždeň: V stredu sa pripravte na peklo!

Okrem horúcich dní sa môžu vyskytnú prehánky a búrky.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstock/Antonio Guillem

Búrky, ale aj výstrahy pred teplom. Toto všetko nás čaká tento týždeň. Teploty vygradujú v stredu, kedy na juhozápade bude až 35 stupňov. Meteorológovia na tento deň dokonca vydali výstrahy 2. stupňa. Počas celého týždňa sa musíme pripraviť aj na prehánky a búrky.

Predpoveď počasia na celý týždeň

V pondelok bude prevažne polooblačno, vo východnej časti dopoludnia oblačno až zamračené. Na východe sa miestami môže vyskytnúť dážď, ojedinele búrky. Teplota vystúpi na 26 až 31 stupňov, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši bude 24 stupňov.

V utorok bude oblačnosť postupne ustupovať, ojedinele sa ale môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky. Teplota však stúpne na 29 až 33 stupňov, na Orave, v Liptove a na Spiši sa udrží na 27 stupňoch. Meteorológovia vydali výstrahu 1. stupňa pre juhozápad Slovenska.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

V stredu teploty dosiahnu vrchol a vystúpia až na 35 stupňov. Meteorológovia dokonca pre oblasť juhozápadu vydali výstrahu 2. stupňa, pre ostatný juh platí výstraha 1. stupňa. Okrem vysokých teplôt sa vyskytnú aj prehánky alebo búrky.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Vo štvrtok teploty mierne poklesnú a na celom území hrozia prehánky. V piatok a cez víkend sa teploty budú držať okolo 30. stupňov.

Bez názvu.png
Foto: SHMÚ
 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce