26. 06. 2017 19:20 | NITRA/TV Markíza

Od brutálnej bitky v Nitre ubehli už štyri roky. Dodnes za to nikto nepyká

Útok údajných radikálov na bar Mariatchi zachytili mestské kamery, dodnes však padol len jediný trest.

Od brutálnej bitky v Nitre ubehli už štyri roky. Dodnes za to nikto nepyká
Od brutálnej bitky v Nitre ubehli už štyri roky. Dodnes za to nikto nepyká Foto: TV Markíza

Za brutálnu bitku ani po štyroch rokoch nik nepyká. Útok údajných radikálov zachytili kamery a kauza stála post aj šéfa prokuratúry. Proces s bitkármi sa nezačal ani na druhýkrát. Tentoraz vraj pre pokazené auto.

Bitkárov, ktorí bili a kopali obsluhu aj zákazníkov, obvinili takmer po štyroch mesiacoch, keď sa na verejnosti objavil videozáznam surovej bitky. Útočníkov ale dva dni po zadržaní pustili na slobodu. Nitrianskeho okresného prokurátora to stálo miesto, dve prokurátorky disciplinárne potrestali.

Proces s bitkármi sa mal začať už v septembri 2015, no sudca  ho musel odročiť. Z piatich obvinených prišli vtedy štyria, jeden sa pre chorobu ospravedlnil.

Na súde sa mali stretnúť v pondelok, takmer po dvoch rokoch. Rok a pol sa čakalo na nový znalecký posudok o zranení oka, ktoré utrpela jedna z troch obetí bitkárov. Ten pôvodný posudok bol totiž neplatný. Vypracoval ho očný lekár, ktorý už v zozname znalcov nie je.

Tak ako pred dvoma rokmi sa aj dnes na súde ukázali štyria z pätice útočníkov z videa. Piaty dnes zavčas ráno poslal obhajcovi textovú správu, že bol v zahraničí a pokazilo sa mu auto.

Sudca trvá na prítomnosti všetkých obvinených. „Keďže sa jeden z obžalovaných krátko pred pojednávaním ospravedlnil z dôvodu, že ide o spolupáchateľstvo obžalovaných, bolo potrebné toto pojednávanie odročiť,“ povedal hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči.

Útok údajných radikálov na bar Mariatchi zachytili mestské kamery, dodnes však padol len jediný trest. Jeden z útočníkov, profesionálny vojak, vinu priznal. Dostal podmienku, pokutu 400 eur a prepustenie z armády.

Pojednávanie so zvyšnými piatimi obvinenými sudca dnes odročil na september. Prehrať majú aj videozáznam surovej bitky.

Viac v reportáži Moniky Kolekovej:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce