29. 06. 2017 18:46 | BRATISLAVA/TASR/TVNOVINY

Kandidát na bratislavského župana Jakubec naletel a zverejnil výsledky falošného prieskumu

Agentúra AKO po konzultácii s právnym zástupcom podnikne ďalšie kroky na ochranu svojho dobrého mena.

Martin Jakubec.
Martin Jakubec. Foto: Prodimedia

Agentúra AKO, s. r. o., sa dištancuje od falošného "prieskumu" preferencií kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, ktoré dnes publikoval Martin Jakubec na svojom Facebooku v mene agentúry AKO.

Agentúra zároveň "prehlasuje, že žiaden prieskum pre kandidáta Martina Jakubca nerealizovala a ním zverejnené výsledky nekorešpondujú ani so žiadnym výsledkom nami realizovaných prieskumov na tému volieb predsedu Bratislavského samosprávneho kraja".

K zverejneným výsledkom zároveň agentúra podotýka, že súčet preferencií jednotlivých možností je 97,2 percenta miesto 100 percent, čo tiež napovedá o pravdepodobnom "kreatívnom" pôvode zverejnených výsledkov. "Agentúra AKO po konzultácii s právnym zástupcom podnikne ďalšie kroky na ochranu svojho dobrého mena," uzavrel riaditeľ agentúry Václav Hřích.

Martin Jakubec sa k celej kauze vyjadril na svojom FB profile."Dnes sme sa dozvedeli, že prieskum, ktorý sme zverejnili, nebol dôveryhodný a hoci bol v prvom momente potešujúci, zistili sme, že sa jednalo o fake z blog sme kde nám bol čitateľom zaslaný. Nevadí, o pár dní zverejníme nový prieskum, o ktorý sme požiadali dve nezávislé prieskumné agentúry," napísal Jakubec.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce