30. 06. 2017 14:28 | BRATISLAVA/mm

Kotlebovci si chceli uctiť národovcov výstupom na Kriváň, vyliezli však na nesprávny vrch

Slovenskí národovci totiž vystúpili na Kriváň, ktorý sa nachádza vo Vysokých Tatrách a od toho fatranského je vzdialený asi 100 kilometrov.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TASR

Predstavitelia Ľudovej strany Naše Slovensko sa radi prezentujú svojím vlastenectvom. Naposledy to chceli dokázať výstupom na najvyšší vrch Malej Fatry - Veľký Kriváň, kde si takto mali uctiť slovenských národovcov.

„S myšlienkou organizovať národné výstupy na Kriváň prišiel slovenský spisovateľ a vydavateľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký. Naplno sa však tradícia národných výstupov začala rozvíjať od 16. augusta 1841. V tento deň zdolali Kriváň okrem Gašpara Fejérpataky-Belopotockého aj Ľudovít Štúr, Jozef Miloslav Hurban, Michal Miloslav Hodža, Samo Bohdan Hroboň a ďalší významní slovenskí národovci," napísali kotlebovci na sociálnu sieť spolu s fotografiou, kde radostne po výstupe pózujú.

Problém je ale v tom, že netrafili správny vrch. Slovenskí národovci totiž vystúpili na Kriváň, ktorý sa nachádza vo Vysokých Tatrách a od toho fatranského je vzdialený asi 100 kilometrov. Záver ich komentáru preto už vyznieva veľmi komicky. „Ako členovia národne orientovanej strany sme hrdí na slovenské tradície a nadväzujeme na ne."


VIAC Z Domáce