06. 07. 2017 12:31 | BRATISLAVA/TASR

Vodič sa rútil takmer 200 km/h, zaplatil mastnú pokutu

Chytili ho na diaľnici D2 smerom do Bratislavy.

Fotografia z policajného radaru.
Fotografia z policajného radaru. Foto: KR PZ Bratislava

Jazda po diaľnici D2 takmer 200-kilometrovou rýchlosťou stála 48-ročného vodiča Mercedesu 400 eur. Polícia ho zastavila v stredu 5. júla, pokutu vodič zaplatil na mieste.

"Policajti Diaľničného oddelenia Policajného zboru Malacky namerali v stredu v popoludňajších hodinách vodiča, ktorý na diaľnici prekročil maximálnu dovolenú rýchlosť o 67 km/h," informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková s tým, že Mercedes s českou poznávacou značkou išiel smerom do Bratislavy rýchlosťou 196 km/h.

"Nezodpovednému vodičovi, ktorý prekročil najvyššiu dovolenú rýchlosť, bola uložená bloková pokuta vo výške 400 eur, ktorú na mieste zaplatil prostredníctvom platobného terminálu," doplnila Mihalíková.

Polícia apeluje na vodičov, aby dodržiavali pravidlá cestnej premávky. "Rýchlosť jazdy je potrebné za každých okolností prispôsobiť predpísanej rýchlosti, svojim schopnostiam a vlastnostiam motorových vozidiel. Zodpovedným prístupom a dôsledným dodržiavaním pravidiel cestnej premávky vodiči predídu neželaným a tragickým následkom na cestách," zdôraznila Mihalíková.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce