06. 07. 2017 17:10 | LEVICE/TV Markíza

Ráno si v bazéne našli cudzieho psa, ktorý tam uväznený strávil celú noc

Žena volala priateľovi a ten zas obecných policajtov.

Pes skončil v bazéne.
Pes skončil v bazéne. Foto: TVNOVINY.sk

Predstavte si ten pocit, keď ráno vstanete, vyjdete na dvor a namiesto manžela či manželky vás z bazéna víta veľký cudzí vlčiak. To, čo sa prihodilo v obci na juhu Slovenska, sa veru len tak ľahko nevidí.

Pani Hedviga z Tekovských Lužian vstala okolo pol šiestej. Okamžite jej padol pohľad na bazén. A tam videla čosi podozrivé.

„Zbadala uši psa a vtedy si všimla, že ten pes je v tom bazéne, bola naplašená, sa bála, že zaútočí na ňu, bola v takom miernom šoku," hovorí majiteľ domu Dušan Szalai.

Hneď volala priateľovi a ten zas obecných policajtov. Najprv zvažovali, že zavolajú na pomoc veterinárov, keďže nevedeli, ako pes zareaguje. No potom ho vytiahli sami.

„Bol v studenej vode, tak bol aj troška stuhnutý ten pes a taký oťapený, tak sa nám ho podarilo dostať ho z toho bazéna von," uvádza náčelník obecnej polície Peter Podhorský.

Majiteľ domu opisuje, že asi od takej polnoci tam pes mohol byť. „Asi spadol do toho bazéna a potom plával chvíľu, kým tú plachtu neroztrhal a potom sa celá tá šachta zatopila, kde je motor," vysvetľuje pán Szalai.

„Kraje bazéna boli poškodené, dotrhané, ale v tom čase, keď som ja prišiel na miesto, tak ten pes to vzdal a už sa z toho bazéna nechcel dostať, už tam sedel a čakal, kedy mu príde niekto pomôcť," hovorí Peter Podhorský.

Majiteľa psa rýchlo našli. Ukázalo sa, že mladá sučka nemeckého ovčiaka ušla gazdovi z neďalekej ulice okolo polnoci.

„No zahrmelo, ona sa zľakla a proste ušla," uvádza majiteľ psa Jozef Viglaš.

Netušil však kam ani to, kde ju má hľadať. Skúsil to v chotári, no zbytočne. Ani vo sne by mu nenapadlo, že spadla do cudzieho bazéna. Je rád, že sa neutopila, hoci bola na smrť vyčerpaná.

Majiteľa to však mrzí. „Aj si porezala labky na tom plechu, ako chcela ísť von. Mrzí ma to, som zodpovedný ja."

„Je to problém s týmito psami, ktorí môžu ohroziť aj ľudí, alebo nedajbože malé deti," dodáva majiteľ domu.

Škoda na zničenom bazéne je približne 200 eur. Majiteľ psa však prisľúbil, že ju uhradí.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce