07. 07. 2017 17:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Z bytu známeho podnikateľa si zlodeji odniesli rekordný miliónový lup

Lupiči sa dostali dnu ako kaskadéri cez strechu a zamknuté balkónové dvere. Susedia si nič nevšimli.

Miroslav Remeta
Miroslav Remeta Foto: TASR

Megakrádež u stavebného magnáta. Zlodeji vykradli v Bratislave byt známeho podnikateľa Miroslava Remetu a odišli s rekordným úlovkom. Odniesli si z tadiaľ peniaze a veci v hodnote za viac ako milión eur.

Miroslava Remetu, víťaza tendra na výstavbu najdlhšieho tunela na Slovensku, si zrejme vyhliadli skutoční profesionáli. Do jeho bytu v Bratislave sa totiž dostali ako kaskadéri cez strechu a zamknuté balkónové dvere. Susedia si nič pritom ani len nevšimli.

„Že mu pekne veľa peňazí z trezora zmizlo, som počul," hovorí sused.

A nielen to. Z bytu si odniesli drahokamy, náramky, niekoľko kusov značkových hodiniek limitovaných edícii, tie najdrahšie mali pritom hodnotu dvoch luxusných trojizbových bytov v centre hlavného mesta.

Veľkopodnikateľovi spôsobili škodu za vyše milión eur. Polícia však k prípadu poskytuje len veľmi strohé informácie. „O krádeži nechcel veľmi hovoriť ani poškodený Miroslav Remeta, priznal len to, že mu zmizli cenné veci," uvádza polícia.

„Viete, je vyšetrovanie a ja sa nebudem vyjadrovať. Ohlásil som to, lebo všetky veci boli riadne evidované," vyjadruje sa Remeta.

Či má polícia okruh podozrivých osôb, sme sa nedozvedeli. Na megakrádež platí totiž informačné embargo. V akom štádiu sú sme sa nedozvedeli ani od samotného podnikateľa. „Je to stratégia polície a nechcem to mariť," vraví Remeta.

Len pred pár týždňami ho spájali s kauzou jeho firmy Dúha. Opoziční poslanci SaS ho obviňovali z daňového podvodu. Remetova firma to však považovala za diskreditačnú kampaň. Otázne teraz je, či sa mužom zákona podarí nájsť Remetove cennosti za vyše milión eur.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce