10. 07. 2017 08:52 , článok bol aktualizovaný 10. 07. 2017 17:09 | TRENČÍN/kacs, TV Markíza

Pri Trenčíne vyčíňala stará známa skupinka. Páchatelia sú na úteku aj s veľkým obnosom peňazí

Podľa zaistených stôp sa DNA zhoduje s jednou nevyriešenou vraždou v Českej republike.

Pred Trenčínom prepadli benzínovú pumpu, páchatelia sú na úteku.
Pred Trenčínom prepadli benzínovú pumpu, páchatelia sú na úteku. Foto: TV Markíza
Auto, v ktorom unikali, hodili do kanála.
Páchatelia sa zbavili auta, hodili ho do kanála.
Pátracia akcia pri Trenčíne.

Policajti z Trenčína a okolia majú pohotovosť. Podľa našich informácií skupinka páchateľov, po ktorej už poľujú dlhšiu dobu, má na rováši ďalší prepad. A to nie je všetko.

Dnes ráno neznámi páchatelia prepadli čerpaciu stanicu Dalitrans pri Trenčíne. Do areálu benzínky prišli na čiernom Audi. V tom čase boli v predajni dvaja zamestnanci. Muž a žena. Aby muža vylákali von, nabúrali do pristaveného kamiónu.

"Ten chalan sa išiel na to pozrieť, čo spravil a medzitým tí dvaja, ten jeden ho tam bavil pri tých svetlách, to je moja úvaha a medzitým tí dvaja vošli za tou dievčinou. Taká brigádnička, týždeň tu je," opisuje zamestnanec pumpy.

Muži, ktorí vtrhli do predajne mali na hlavách kukly. Jeden mal pištoľ a druhý samopal.

"Krajský vyšetrovateľ z Trenčína začal trestné stíhanie vo veci zločinu lúpeže, spáchaného formou spolupáchateľstva," vraví hovorca polície v Trenčíne Pavol Kudlička.

Auto, v ktorom sa dali na útek, bolo pravdepodobne kradnuté a zbavili sa ho tak, že ho neskôr zhodili do kanála, aby zahladili stopy. Luxusné auto vytiahli z vody asi sto metrov od miesta, kde sa ho páchatelia zbavili.

"Vozidlo bolo na streche vo vode a počas ťahania vozidla sa ho podarilo otočiť na kolesá a takto bolo vytiahnuté. Dvere boli pozatvárané, okná otvorené," vysvetľuje veliteľ zásahu Martin Puna.

Muži nechali okná, vrátane strešného, otvorené naschvál, aby sa limuzína rýchlejšie potopila. Na druhom aute si potom odviezli asi 40-tisícový lup z benzínky. Teraz unikajú.

Na tomto aute unikali páchatelia, ktorí vykradli čerpaciu stanicu pri Trenčíne.
Na tomto aute unikali páchatelia, ktorí vykradli čerpaciu stanicu pri Trenčíne. Foto: TV Markíza
 

Dnes ráno v Trenčíne však zhoreli aj tri autá. Podľa našich informácií išlo o policajné vozidlá, ktoré patria Národnej kriminálnej agentúre. Podľa všetkého ich mohli podpáliť tí istí páchatelia, aby odpútali pozornosť od lúpežného prepadnutia.

Podpálené autá.
Podpálené autá. Foto: TV Markíza
 

Podľa našich informácií by malo ísť o tých istých páchateľov, ktorí majú za sebou viaceré lúpežné prepady, ktoré sa v okolí odohrali za posledné obdobie. Malo by ísť o lupičov, ktorí postavili na nohy aj českých policajtov. Ešte v júni mali prepadnúť auto Slovenskej pošty v Hornom Srní a ukradli peniaze pre dôchodcov a na štvorkolke ušli po lesnej ceste smerom na Moravu. So sebou si odniesli lup vo výške viac ako 17-tisíc eur.

Zlodejom síce za lúpež hrozí maximálne 15-ročné vezenie, ale znaky organizovanej skupiny im môžu vyniesť až doživotné tresty.

Sú veľmi nebezpeční. Do akcie sa zapojila aj česká strana a tá zo zaistených stôp zistila, že DNA sa zhoduje s jednou nevyriešenou vraždou v Českej republike. Auto, na ktorom unikali malo ukradnuté české ŠPZ-ky a snažili sa ho utopiť v derivačnom kanáli. Aj napriek tomu, že rozbili na aute svetlá, aby ich nebolo vidieť, všetko zdiaľky pozoroval rybár.

 


VIAC Z Domáce