11. 07. 2017 17:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Vo vlakoch budú nové sadačky. Cestujúci si môžu vybrať

Železnice chystajú veľkú modernizáciu a rady si pýtajú od cestujúcich.

Železnice si rady pýtajú od cestujúcich.
Železnice si rady pýtajú od cestujúcich. Foto: TVNOVINY.sk

Budeme sa vyvážať v novom. Cestujúci na slovenských železniciach dostanú možno už o pár mesiacov nové sedačky vo vlakoch. Najprv si však sami musia vybrať aké.

Železnice chystajú veľkú modernizáciu a rady si pýtajú od cestujúcich. „Pohodlné cestovanie by malo byť na úrovni. Väčšinou ľudia cestujú do práce a potrebujú, aby tú cestu mali príjemnú už na začiatku dňa," hovorí cestujúca pani.

Päticu tých, medzi ktorými sa budú hľadať tie najlepšie, preto dnes provizórne nainštalovali na bratislavskej hlavnej stanici. A ľuďom dali vyplniť dotazník.

Hodnotilo sa všetko - vzhľad, pohodlie, kvalita opierok aj to, či sa dajú dobre polohovať. Zo žltých a čiernych sa vyberá sedačka do prvej triedy, zo zvyšných do druhej.

„Najhoršia je tá fialová, len opierka je dobrá," vraví mladík.

Je veľmi pravdepodobné, že niektoré z nich by sa už budúci rok mohli do vlakov aj dostať. Či už v rámci našej vlastnej modernizácie, alebo do nových vlakov, ktoré boli vysúťažené a prídu.

Cestujúci si sedačky môžu na vlastnej koži vyskúšať na bratislavskej hlavnej stanici počas nasledujúcich dvoch týždňov. A to každý deň od siedmej do devätnástej.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce