20. 07. 2017 17:29 | RADAVA/TV Markíza

Či prší alebo páli slnko. V Radave nemajú ľudia na železničnej stanici na výber

Na vlak musia čakať vonku, staničnú budovu zbúrali.

V Radave nemali staničnú budovu.
V Radave nemali staničnú budovu. Foto: TV Markíza

Či vonku pripeká alebo prší, musia to pretrpieť vonku. Cestujúci, ktorí čakajú na vlakovej stanici v Radave neďaleko Nových Zámkov, nemajú na výber. Staničnú budovu zbúrali a namiesto nej nepostavili nič.

Zo schátranej staničnej budovy, kde sa ľudia mohli ukryť pred zlým počasím, neostalo nič. Železnice ju dali ešte vlani zrovnať so zemou. Mala povesť jednej z najškaredších staničných budov na Slovensku."Keď sa pred dvanástimi rokmi prestali predávať lístky, začala pustnúť, rozkrádali ju," opisuje starosta Radavy Marián Chrenko.

Železnice napokon staničnú budovu budovu zbúrali. Aj keď bola biedna, cestujúcim stojacim na slnku či v daždi chýba. Dožadujú sa aspoň náhradného prístrešku, kde by sa mohli ukryť. "Stáť tam v každom počasí je hrozné. Je to katastrofa, nemá sa človek kam skryť pred zlým počasím," sťažujú sa obyvatelia obce.

Zastávka bez staničnej budovy, či aspoň prístrešku prekvapuje aj návštevníkov kúpaliska v susednej Podhájskej, z ktorých mnohí sú v Radave ubytovaní. Niektorí stanicu bez staničnej budovy ani nevedia nájsť.

Železnice však prichádzajú s dobrou správou. Prístrešok na mieste bývalej staničnej budovy predsa len bude. A už ho aj začínajú stavať. A v prípade potreby sa dá rozobrať a postaviť na inom mieste. Hotová bude ešte tento týždeň.

Pozrite si reportáž redaktora TV Markíza Karola Mindáka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce