01. 08. 2017 19:41 | KOŠICE, KLČOV/TV Markíza

V košickom Jazere sa utopil muž. Vraj bol opitý

Ďalšia úmrtie zaznamenali na Spiši, o život prišiel tínedžer.

Košické Jazero.
Košické Jazero. Foto: TV Markíza

Popoludní sa na obľúbenej košickej pláži začala dráma. Pod hladinou zmizol muž. Pod nešťastie sa vraj podpísal alkohol. "Odrazu som ho videl rukami rozhadzovať, už bol pri brehu, reku dopláva a nič, ďalej som ho nevidel," opísal očitý svedok.

Začala sa záchranná akcia. Na pláž prišli hasiči a záchranári. Hasiči spustili na vodu čln a snažia sa utopeného muža nájsť. Ľudia ich navigovali na miesto, kde ho naposledy videli.

Ide o minúty. Po pol hodine je jasné, že záchranári sú už na mieste takmer zbytoční. "Kým pacienta nevytiahnu, bohužiaľ, my sme len v úlohe štatistov," tvrdí záchranár a hovorca košickej záchranky Igor Krúpa.

Zatiaľ čo hasiči hľadajú telo a čakajú na potápačov z Humenného, ľudia na brehu špekulujú o príčinách nešťastia. "Človek mal 62 rokov, mal vypité, bol upozornený svojim kamarátom, aby nešiel do vody, ale viete, dneska taká frajerinka tu je," tvrdí riaditeľ pláže Ladislav Slanina.

Pláž nemá plavčíka, ani čln, na ktorom by sa dalo čo najrýchlejšie dostať k topiacemu sa. "Ľudia vedia, že na vlastnú zodpovednosť sa tu chodí kúpať. Vyzývam všetkých plavcov, aby nepreceňovali svoje sily a nepokúšali," upozorňuje Slanina.

 

Dnes popoludní sa išiel okúpať 16-ročný chlapec zo Spišského Hrhova do vodnej nádrže pri Klčove. Tá slúži ako zdroj vody pre pestovateľov ovocia a plávanie v nej je zakázané.

Chlapec sa pošmykol na riasach prichytených na betónových tvárniciach, spadol do vody a ako neplavec sa po chvíli stratil pod hladinou. Jeho telo už niekoľko hodín hľadajú hasiči a na pomoc im prišli aj potápači zo Žiliny. Zatiaľ hľadajú neúspešne.

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce