07. 08. 2017 18:30 , článok bol aktualizovaný 07. 08. 2017 19:17 | BRATISLAVA/TV Markíza

Zabudnutý ruksak s 300-tisíc eurami má patriť bývalému riaditeľovi Železníc SR

Ruksak našli na čerpacej stanici na diaľnici pri Štrbe.

Kriminalistom musel odpovedať na otázky.
Kriminalistom musel odpovedať na otázky. Foto: TV Markíza

Príbeh okolo zabudnutého ruksaku so státisícmi eur na čerpacej stanici priniesol zaujímavé odhalenie. Markíze sa napriek informačnému embargu zo strany polície podarilo vypátrať údajného majiteľa. Neskutočný balík peňazí tam vraj nechal bývalý významný štátny funkcionár.

Podľa našich informácií zabudol 300-tisíc eur koncom júla v ruksaku na čerpacej stanici v Tatranskej Štrbe bývalý generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky a súčasný člen dozornej rady ZSSK Cargo Štefan H.

Nášmu štábu sa ho podarilo nakrútiť priamo na čerpacej stanici po tom, ako sa k ruksaku prihlásil. Kriminalistom a vyšetrovateľom musel odpovedať na otázky.

 

Nálezcovi z čerpacej stanice musí zo zákona vyplatiť desať percent, teda 30-tisíc eur. Policajtom údajne povedal, že peniaze našiel v dome po mame. Tam sme ho ale v pondelok nezastihli.

Zaujímalo nás, prečo člen dozornej rady Carga z Prešova cestoval po Slovensku so státisícmi v batohu. V obchodnom registri figuruje jeho meno vo viacerých spoločnostiach. Číslo na neho nám ale odmietli dať.

Čo na zábudlivého člena dozornej rady hovorí železničná spoločnosť Cargo?

Vraj o tom, že on je majiteľom ruksaku, vôbec nevedia. Nájdený batôžtek s 300-tisíc eurami zostáva nateraz v rukách polície. Už je len na vysokopostavenom mužovi železníc, či ich pôvod dostatočne vysvetlí.VIAC Z Domáce