09. 08. 2017 17:13 | MICHALOVCE/TV Markíza

Rybačka sa pre 61-ročného muža takmer skončila tragicky, úradoval tam alkohol

Chlapi počas rybačky popíjali. Nehoda, ktorá sa im prihodila, vraj pre nich bude výstrahou. Vedia, že s alkoholom to prehnali.

Pomohol mu statočný kamarát.
Pomohol mu statočný kamarát. Foto: TV Markíza

Rybačka sa pre 61-ročného muža z východného Slovenska takmer skončila tragicky. Spadol do vody a začal sa topiť. Jeho priatelia na brehu zažili poriadnu drámu. „On tak sa skrútil a do vody," takto nám opísal jeden z rybárov, ako muž do rieky spadol. Každému na brehu vraj bolo jasné, že je s ním zle.

Rybári dobre vedia, že voda je v týchto miestach poriadne zradná. Jeden z rybárov neváhal a skočil mužovi na pomoc.

„Dvakrát som ho buchol, dal som mu umelé dýchanie. Chytil ho a pomaly ťahal tu," opísal statočný rybár.

Voda v tomto mŕtvom ramene Laborca má už pri kraji vyše dva metre. Breh je vysoký a strmý. Viac ako stokilového muža z vody vytiahnuť nevládali. Hasiči museli použiť špeciálnu záchrannú dosku.

„Breh je strmý tak sa nedalo, len pomocou lana sme ho upevnili a ťahali vonku," povedal veliteľ zásahu.

Muž bol pri vedomí, no s okolím nekomunikoval. Muž po príchode záchranárov dýchal a tí ho po prvotnom ošetrení na umelej pľúcnej ventilácii a s poruchou vedomia transportovali do nemocnice v Michalovciach.

„Pacient sa postupne preberá z umelého spánku. Jeho stav je stabilizovaný, nemocnica čaká na ďalšie diagnostické výsledky, aby vedela nastaviť ďalšiu liečbu," spresnil hovorca site nemocníc Tomáš Kráľ.

Chlapi počas rybačky popíjali. Nehoda, ktorá sa im prihodila, vraj pre nich bude výstrahou. Vedia, že s alkoholom to prehnali.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce