10. 08. 2017 22:22 , článok bol aktualizovaný 11. 08. 2017 11:37 | BRATISLAVA/TV Markíza

Západné Slovensko zasiahla silná búrka

Počasie spôsobilo výpadky elektriny, skomplikovalo dopravu. Ľudia už rátajú materiálne škody.

Škody po búrke v Rači.
Škody po búrke v Rači. Foto: TASR

Vo štvrtok večer krátko po 22.00 h zasiahla územie západného Slovenska veterná smršť sprevádzaná búrkou a masívnym lejakom. Počasie doteraz spôsobilo výpadky elektriny, skomplikovalo dopravu (všade sú popadané konáre) a treba počítať s materiálnymi škodami. Najviac postihnutá bola oblasť Bratislavy, jej okolia a Záhoria. Celkovo počas noci evidovali 160-tisíc domácností bez elektrickej energie. V piatok na obed už ich bolo iba 14-tisíc.

Búrku sprevádzalo masívne hrmenie a blýskavica. Mnohí nám hlásite škody, poničený záhradný nábytok a odfúknuté kontajnery. Báli sa aj zvieratá, silný vietor dokonca vytláčal autá z cesty. Bez elektriny bolo Bernolákovo, Ivanka pri Dunaji aj Blatné. Niektoré časti na Devíne sú ešte aj dnes bez elektrického prúdu.

 

Z územia celého hlavného mesta Bratislavy boli hlásené polámané konáre a obzvlášť opatrní by mali byť majitelia áut parkujúcich pod stromami. Podľa jedného z našich čitateľov na Jiráskovej ulici v Petržalke spadol strom na štyri autá. Podobná udalosť sa stala aj na Gwerkovej ulici. Tam privalilo dve autá. V Rači strhlo strechu z Domova sociálnych služieb. Zničená má byť aj Magio pláž na pravej strane Dunaja.

Poškodená strecha na domove dôchodcov v bratislavskej Rači.
Poškodená strecha na domove dôchodcov v bratislavskej Rači. Foto: TASR
 

V tábore v Dubovej evakuovali deti

Hasiči zasahovali aj v stanovom tábore v obci Dubové (okres Turčianske Teplice), kde silný vietor strhol stany a bez prístrešia zostalo približne 50 ľudí. Z toho 35 detí. "Všetky osoby vyviazli bez zranenia a bolo im poskytnuté útočisko v evakuačnom autobuse HaZZ," informovala TVNOVINY.sk Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Podľa portálu imeteo.sk bol na bratislavskom letisku zaznamenaný náraz vetra s rýchlosťou rovných 100 km/h.

Situácia po búrke v Bratislave


Búrka sa postupovala na severozápad, ešte vo štvrtok večer sa presunula k Trnave a na Záhorie, pokračovala na Považie a v menšej miere zasiahla aj Nitru.

Najviac zásahov v Bratislavskom kraji, hasiči mali v noci až 200 výjazdov.

ZDROJ: Facebook/HaZZ

Zábery z vyčíňania živlu nám posielajte na somreporter@markiza.sk

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce