14. 08. 2017 15:11 , článok bol aktualizovaný 14. 08. 2017 19:08 | BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

Dievčatá chceli vidieť Lomnický štít. Z tohto prístupu boli poriadne rozčarované

Nahrali video so silným odkazom, aby sme k sebe neboli takí zlí.

Dievčatá chceli vidieť Lomnický štít. Z tohto prístupu boli poriadne rozčarované
Dievčatá chceli vidieť Lomnický štít. Z tohto prístupu boli poriadne rozčarované

Štyri Slovensky sa rozhodli, že si chcú pozrieť Lomnický štít. Kúpili si lístky cez internet, ale k nim je ešte potrebná kartička v hodnote dvoch eur. Tú si je možné objednať šesť dní vopred, lenže majú 15 dní na to, aby ju doručili. Dievčatám tak kartička neprišla, ale nič si z toho nerobili. Mysleli, že keď majú lístky, tak to bude v poriadku a prípadné problémy vyriešia na mieste. Vybrali sa teda na výlet do Tatier.

Prišli do Tatranskej Lomnice, kde ich poslali na infocentrum, kde museli zaplatiť ďalších 8 eur, čo ich zdržalo. Keď sa teda vyviezli na Skalnaté pleso, nestihli lanovku na Lomnický štít. Vlekár im povedal, že ak bude niekto v ďalších skupinách chýbať, tak sa môžu vyviezť hore.

 

Medzitým dievčatá riešili svoj problém aj cez infolinku. Pracovníčka im povedala, že zavolá vedúcej a spýta sa jej. Dievčatá sa pomoci nedočkali. Zrazu sa však v ďalšej skupine uvoľnili práve štyri miesta. "Dokopy sme za to zaplatili 200 eur, nie je to malý peniaz. Tak sme si povedali, že by sme mohli ísť do tejto skupiny, keď sú tam voľné miesta," opisuje dievča na videu.

Vlekár teda zavolal vedúcej. Odpoveď bola neuveriteľná. Žena povedala, že dievčatá sa nemôžu vyviezť hore.

To ich neodradilo. Kúpili si lístky znovu a na Lomnický štít sa predsa len dostali. Nahrali tak odkaz, ktorý má silné posolstvo a mal by sa nad ním zamyslieť každý.

Redaktor Ján Tribula dnes zisťoval, čo sa vlastne stalo a prečo sa vedúca zachovala tak, ako sa zachovala.

 

Vyjadrenie kompetentných:

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce