15. 08. 2017 13:52 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2017 17:23 | MEDZILABORCE/TASR

V rodinnom dome v Medzilaborciach našli mŕtveho muža (†47)

Na jeho tele sa nachádzali stopy po zadymení.

Muža našli mŕtveho v jeho dome.
Muža našli mŕtveho v jeho dome. Foto: TV Markíza

Niekoľko hodín ležal nehybne na podlahe vo vlastnom dome. Keď sa nikomu z blízkych celý deň neozval, išli za ním. Už mu ale nikto pomôcť nemohol.

K domu v okrajovej časti Medzilaboriec sa zbehli hasiči i policajti. Volala ich sestra muža, ktorý v tomto dome rok býval sám. Keď sa dostali dnu, pre hustý dym nič poriadne nevideli.

„On sa snažil pravdepodobne sa dostať k oknu, ale už asi nestihol, lebo vyhoretá je jedna izba, v ktorej spal, posteľ je celkom vyhoretá, a on momentálna sa nachádza v ďalšej, vedľajšej izbe," hovorí obhliadajúci lekár.

„Požiar sa v podstate zlikvidoval sám, nakoľko nebol prístup kyslíka," uviedol Radovan Žulevič, veliteľ hasičského zásahu.

Marián (†47) sa v rodičovskom dome staral o matku, ktorá bola odkázaná na invalidný vozík. Pred šiestimi rokmi ju zrazilo auto, keď išla na bicykli. Syn ju nechcel dať do ústavu a podľa suseda odvtedy výrazne schudol, keďže toho naňho bolo veľa. Matku pochoval pred rokom a v dome zostal žiť sám.

„Bol na péenke teraz, bral infúzie nejaké, slabý bol, možno mu prišlo zle, neviem. Fajčil a podľa všetkého od cigarety," povedal Mariánov švagor.

Podľa obhliadajúceho lekára sa zosnulý muž pravdepodobne udusil.

„Na tele nebohého sa nachádzali stopy po zadymení z požiaru vzniknutého v kuchyni rodinného domu, preto na mieste nebolo možné určiť bezprostrednú príčinu smrti, ani vylúčiť cudzie zavinenie. Lekárom bola preto stanovená súdna pitva," uviedol Daniel Džobanik, hovorca prešovskej krajskej polície

Policajti začali trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Susedia si však nič podozrivé nevšimli. Navyše dom bol uzamknutý zvnútra.

 


VIAC Z Domáce