15. 08. 2017 17:03 , článok bol aktualizovaný 15. 08. 2017 18:57 | BRATISLAVA/zg, TASR

Čistý deň príde o akreditáciu

Tománek tvrdí, že v takejto atmosfére ani o ňu nestojí.

Na snímke riaditeľ galantského resocializačného zariadenia Peter Tománek
Na snímke riaditeľ galantského resocializačného zariadenia Peter Tománek Foto: TASR

Ministerstvo práce zruší akreditáciu resocializačnému zariadeniu Čistý deň. TV Markíza o tom informovala hovorkyňa rezortu práce Veronika Husárová.

Dôvodom je, že ministerstvu práce v utorok (15. 8.) KR PZ v Trenčíne potvrdilo, že v obnovenom trestnom konaní jeho vyšetrovateľ vzniesol obvinenie z prečinu sexuálneho zneužívania voči bývalému pracovníkovi resocializačného strediska Čistý deň.

"Keďže minister Ján Richter opakovane zdôrazňoval, že bude zohľadňovať každé nové zistenie v súvislosti s týmto zariadením, MPSVR SR na základe tejto novej informácie bezodkladne zruší akreditáciu Resocializačnému stredisku Čistý deň," napísala v odôvodnení.

Na archívnej snímke resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante.
Na archívnej snímke resocializačné zariadenie Čistý deň v Galante. Foto: TASR
 

TV Markíza oslovila aj riaditeľa zariadenia Petra Tománka, ktorý ešte rozhodnutie nečítal. Podľa neho ak pán minister uzná za vhodné a myslí si, že koná v súlade so zákonom, nech zoberie akreditáciu. "Je mi jedno, či nám vezmú akreditáciu. Keď nedokáže ustáť tlak od Blahovej (pozn. red. poslankyňa SaS), je to jeho vec. V takejto atmosfére ani o licenciu nestojím," povedal.

Reakcia OĽaNO

Je hrozné, že rozhodnutie odobrať akreditáciu resocializačnému stredisku Čistý deň v Galante prichádza až po takom dlhom čase. Doterajšie postoje kompetentných napáchali už ťažko napraviteľné škody na deťoch a mladých ľuďoch. Takto reagovalo opozičné hnutie OĽaNO-NOVA na dnešné rozhodnutie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.

Opozičné hnutie kritizuje, že oči ministrovi Jánovi Richterovi (Smer-SD) a kompetentným nedokázalo otvoriť nič, ani jasné a jednoznačné stanoviská odborníkov či verejnej ochrankyne práv. "Odobratím akreditácie minister potvrdzuje, že nemá čo robiť na svojom poste, pretože práve on nesie najväčšiu zodpovednosť," dodalo hnutie.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce