18. 08. 2017 19:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Policajti už identifikovali obete mafiánskych popráv

Podľa našich informácií to boli 50-tnici a keď ich našli, boli mŕtvi približne osem rokov.

Kostrové pozostatky.
Kostrové pozostatky. Foto: TV Markíza

Identifikovali obete mafiánskych popráv! Policajti už vedia, komu patria kostrové pozostatky zakopané v dunajskostredskom okrese. Nelegálne hroby mal ukázať kriminalistom majiteľ pozemkov. Objavili ich ešte vlani v lete.

Roky ukrývali hlboké jamy obete mafiánskeho vyčíňania. Jedna z nich má dokonca, zdá sa, putá. Policajti už poznajú výsledky analýz DNA testov a vedia, koho hroby to boli.

„K totožnosti ani k príčinám smrti sa vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie vyjadrovať nebudeme, pretože by mohli dôjsť k zmareniu alebo sťaženiu objasnenia a vyšetrovania predmetnej trestnej veci," povedal hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Nám sa ale podarilo zistiť, že obeťami sú muži a s tými, ktorých policajti vinia z ich likvidácie sa vraj poznali. Minimálne jedného z nich mohli škrtiť. Podľa našich informácií to boli 50-tnici a keď ich našli, boli mŕtvi približne osem rokov.

„Z uvedenej trestnej činnosti sú obvinené dve osoby za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy," doplnil Wäldl.

Pripisujú ich podľa našich zistení Zsoltovi Nagyovi, zvaného Csonty a Jurajovi Bugárovi. Jedného zadržali pri rozsiahlej vlaňajšej razii pod názvom Mlynček, ďalší bol tri mesiace na úteku. Csontyho chytili v lese pri Dunajskej Strede. Obaja muži sú vo väzbe. Za tieto likvidácie im hrozí doživotie. Vraždiť mali z osobitného motívu -teda v úmysle zakryť alebo uľahčiť iný trestný čin ako zločinecká skupina.

Toto nie sú prvé obete vrážd, ktoré našli policajti v areáli bývalého družstva v Čótfe. Pred 7 rokmi tam vykopali pozostatky bratov, ktorým pripisovali brutálnu popravu pápayovcov v dunajskostredskom bare Fontána z roku 1999.

 

Kto je Zsolt Nagy alias Csonty?

Figuroval na zozname najhľadanejších zločincov sveta. Dlhé roky ho považovali za pravú ruku nebohého bossa dunajskostredského podsvetia Ľudovíta Sátora, ktorý mal prebrať územie po pápayovcoch. Vlani v auguste sa majiteľ pozemkov, kde vykopali už 4 ľudí, rozrozprával o zakopávaní tiel a Csontyho označil za niekoľkonásobného vraha.

„Csonty bol vždy pravou rukou Sátora. Spolu boli zapletení vo všetkom, vo viacerých „zaujímavých" záležitostiach, vraždách. Vyhlásil sa za šéfa, a potom sa na šéfa aj hral. Je to skutočný, profesionálny vrah," povedal pre parameter.sk majiteľ pozemkov v Čótfe Lehel Horváth.

Csonty sa podľa majiteľa pozemkov pred rokmi chválil, že má na svedomí desiatky ľudí. „Niekomu sa s rehotom vystatoval, že skoncoval už so svojou tridsiatou obeťou," doplnil Horváth.

V minulosti sa objavili informácie, že na jeho pozemkoch sú zakopané desiatky obetí. Lehel Horváth to popiera a tvrdí, že toto je konečné číslo.

Vyšetrovanie vrážd po toľkých rokoch nie je vôbec jednoduché. Policajti musia nazbierať dostatok dôkazov a svedeckých výpovedí, aby sa rodiny obetí a ich blízki dozvedeli mená vrahov a súd ich spravodlivo potrestal.


VIAC Z Domáce