19. 08. 2017 11:30 , článok bol aktualizovaný 19. 08. 2017 19:02 | NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza, ml

Trojročný Adrián vypadol zo 4. poschodia. Prehovoril muž, ktorý ho našiel na chodníku

Potichu sa po krabici vyšplhal až na balkónové okno. Nešťastie sa stalo v Nových Zámkoch.

Adrián vypadol z balkóna. (archívna snímka z augusta 2017)
Adrián vypadol z balkóna. (archívna snímka z augusta 2017) Foto: TV Markíza

Veľké nešťastie v Nových Zámkoch. Z približne 15-metrovej výšky vypadol z balkóna iba trojročný chlapček. Adriánkovi sa podarilo dostať na balkón, kým jeho matka spala. Detská zvedavosť počas chvíľkovej nepozornosti rodiča ho teraz stojí boj o život v bratislavskej detskej nemocnici.

Všetko sa to udialo v piatok podvečer. V byte bola len mama a malý Adriánko. Obaja pri pozeraní rozprávky zaspali, no matka mala tvrdší spánok. Ako sa to celé stalo nám porozprával partner matky a svedkovia.

Chlapec sa potichu zobudil. Doma mali krabicu plnú oblečenia, ktoré chceli darovať na charitu. Adrián si ju prisunul k balkónovým dverám, vyšplhal sa na ňu, potvoril okno a preliezol cez neho na balkón. Tam sa zachytil o šnúru na bielizeň, ktorá je na úrovni okna. Na nepevnom povrchu sa už len stačilo nakloniť a chlapček z balkóna vypadol.

 

Dole na ulici stáli dvaja muži, každý na druhej strane. Jeden z nich nám opísal, ako začul tupý zvuk nárazu. Otočil sa a videl, že na zemi je dieťa. Aj napriek strachu z toho, čo uvidí, sa za telom rozbehol. Na mieste však nebola ani kvapka krvi. Dieťa však kričalo: „Bolí, bolí, bolí!", povedal nám muž, ktorý Adriánka našiel na chodníku. Celý čas ho upokojoval.

Na to dobehol na miesto aj druhý pán, ktorý zavolal záchranku. Muži s dieťaťom zostali až do príchodu záchranárov, ktorí ho previezli do novozámockej nemocnice. Tam sme sa stretli s úplne zdrvenými mladými rodičmi. Matka sa po udalosti zrútila, no jej partner nám povedal, že Adriána večer uviedli do umelého spánku a čaká na prevoz do Bratislavy. Tam ho mali podľa našich informácií ešte priviezť ešte večer.

„Chlapec po páde utrpel vážne poranenia viacerých oblastí tela, hovoríme tomu polytrauma. Bol prevezený do nemocnice v Nových Zámkoch odkiaľ bol potom prevážaný do dratislavskej detskej nemocnice," povedal Jozef Minár z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby.

Prípadom sa začala zaoberať polícia. Ako uviedla hovorkyňa nitrianskych policajtov Božena Bruchterová, vyšetrovateľka začala trestné stíhanie vo veci prečinu ulbíženia na zdraví.

Nemocnica, kde chlapček leží, informácie o jeho stave poskytnúť nemohla, keďže im na to nedali súhlas rodičia Adriánka. Potvrdili nám len to, že chlapček u nich leží a lekári robia pre jeho záchranu maximum. Nám sa ale podarilo zistiť od partnera chlapcovej matky, že dnes poobede bol stále v umelom spánku. Bol stabilizovaný, no jeho stav je stále vážny.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce