19. 08. 2017 19:20 | ZEMPLÍNSKA ŠÍRAVA/TV Markíza

Zemplínska šírava má druhú obeť leta. Je ňou mladý Poliak

Zachraňoval ho aj kamarát, ale ten nakoniec tiež bojoval o život.

Hasiči hľadali na Zemplínskej šírave utopeného Poliaka.
Hasiči hľadali na Zemplínskej šírave utopeného Poliaka. Foto: TV Markíza

Zemplínska šírava má po sobote (19. 8.) druhú obeť tohto leta. Utopil sa tam mladý Poliak. Aj napriek snahe jeho kamaráta, sa ho zachrániť nepodarilo.

Z vodného bicykla, asi 100 metrov od brehu, sa popoludní začal ozývať panický krik ženy. Vraj sa niekto topí. K miestu okamžite vyplával na člne plavčík Pavel Skyba, ale ako povedal „už bolo po všetkom".

Volanie o pomoc počuli kúpajúci sa aj ľudia na pláži. Tí odvážnejší sa snažili pomáhať. Zachrániť ho vraj chcel aj kamarát, ktorý sa pri ňom plavil na vodnom bicykli. „Skočil pre neho, ale tak ho ťahal dole, že sa sám musel zachraňovať," povedal nám jeden z rekreantov.

Podľa plavčíka práve tu stratili drahocenné sekundy. „Keby kričali troška skôr, tak snáď sa to dalo stihnúť," myslí si Skyba.

Muža sa nepodarilo nájsť ani hasičom. Museli volať potápačov. Čo sa na vodnom bicykli pred tragédiou stalo, vyšetruje polícia.

Kamaráti utopeného s našim reportérom Vladimírom Bučkom hovoriť nechceli. Plavčík radí, aby ste sa pred plavbou na vodnom bicykli na podobné situácie radšej pripravili. Každý neplavec a deti do 15 rokov dostanú podľa Skybu vestu.

 

Komentáre ( 0)


VIAC Z Domáce