21. 08. 2017 18:17 | BRATISLAVA/TV Markíza

Slovenská turistka stratila doklady a už desiatky hodín trčí na letisku v Burgase

A tak skoro sa odtiaľ ani nedostane.

Letisko v Burgase.
Letisko v Burgase. Foto: Shutterstock/ Krezodent

Pokazená dovolenka. Cestujúca z Košíc po pristátí v Bulharsku zistila, že niekde stratila občiansky preukaz a do krajiny ju nepustia. Na letisku je už viac ako dvadsaťštyri hodín, a tak skoro sa odtiaľ nedostane.

Štyridsaťjedenročná žena odletela so svojou dcérou do Bulharska ešte v nedeľu v noci. S dokladom totožnosti prešla letiskovou kontrolou na Slovensku. Majiteľa cestovky však nad ránom zobudil telefonát od jeho kolegov z Burgasu.

"O 1.10 mi zvonil telefón a povedali mi, že je problém. Naša klientka je bohužiaľ v zóne na letisku pred pasovou kontrolou. V 28-ročnej histórii sa mi to ešte nestalo," povedal majiteľ cestovnej kancelárie Jozes Oros.

Okamžite volali na košické letisko, aby sa popozerali po stratenom doklade. Nenašli ho však.

Cestovka skontaktovala aj náš zastupiteľský úrad v Bulharsku. Tí vydávajú náhradné doklady totožnosti len pre návrat domov, nie pre vstup do inej krajiny. Ani ten však nedostane.

"V tomto prípade ale turistka nevkročila na územie Bulharska. Technicky jej teda ani nemôže byť vystavený náhradný doklad," povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Susko.

Nepomôže jej ani to, že má pri sebe vodičský preukaz. "Vodičský preukaz nie je preukazom totožnosti pre účely cestovania do zahraničia," dodal Susko.

Poradili jej, aby si cez cestovnú kanceláriu zaobstarala iný cestovný doklad, prípadne aby s nimi vyriešila návrat domov. Rozhodla sa počkať. Pracovníci cestovky u nej doma vyzdvihli cestovný pas.

Z Košíc, ani iných blízkych miest žiadne lietadlo do Burgasu neletí, a tak sa pasažierka k svojmu cestovnému dokladu dostane až v utorok podvečer.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce