Live
Sledujte NAŽIVO: Počet infikovaných koronavírusom bude rásť, predpokladá Krajčí
Sledujte tu
22. 08. 2017 20:40 | BRATISLAVA/ TASR

Ministri sa v stredu na rokovaní vlády nezídu osobne, rokovať budú na diaľku

Podľa viacerých zdrojov je toto riešenie reakciou na to, že predseda SNS Andrej Danko pohrozil odchodom z koalície, pokiaľ sa vláda v stredu zíde.

Premiér Robert Fico.
Premiér Robert Fico. Foto: TASR

Ministri sa v stredu (23.8.) na rokovaní vlády nezídu osobne, rokovať budú na diaľku. TASR to potvrdila hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár a ďalšie zdroje z prostredia vládnej koalície.

"Prijali toto kompromisné riešenie, ktorým je rokovanie 'per rollam'," povedala pre TASR Debnár. Podľa hovorkyne premiéra Beatrice Szabóovej je zasadnutie vlády na stredu zvolané. "Nehovoríme, akou formou sa uskutoční, spresníme to ráno," uviedla.

Podľa viacerých zdrojov je toto riešenie reakciou na to, že predseda SNS Andrej Danko pohrozil odchodom z koalície, pokiaľ sa vláda v stredu zíde.

Pôvodne šesťbodový program sa zúžil na jediný bod, o čom dnes informoval premiér Robert Fico (Smer-SD) v písomnom stanovisku. Potrebuje získať mandát vlády pred stredajšou schôdzkou s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v rakúskom Salzburgu, kde sa zíde aj s českým a rakúskym kolegom. Témou schôdzky je okrem iného smernica o vysielaní pracovníkov.

V niektorých médiách sa objavila v pondelok (21.8.) informácia, že predseda SNS Andrej Danko požiadal svojich koaličných partnerov Smer-SD a Most-Híd o odloženie rokovania kabinetu do času, kým nezasadne Koaličná rada. Zároveň informoval, že jeho ministri na vládu neprídu.

Koaličná rada sa má zísť v piatok 25. augusta. Mala by rokovať o riešení koaličnej krízy, do ktorej sa koalícia dostala potom, ako predseda SNS Danko vypovedal k septembru koaličnú zmluvu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce