24. 08. 2017 08:35 | BRATISLAVA/kacs

Opäť sa vrátia horúčavy. Cez víkend sa poriadne zapotíme

Meteorológovia vydali výstrahu.

Horúce počasie
Horúce počasie Foto: TASR

Po niekoľkých studených ránach aj chladnejších dňoch sa opäť vrátia horúčavy. A to postupne. Ale dobrou správou je, že pekné počasie nás čaká cez víkend. Meteorológovia dokonca vydali na sobotu výstrahu pred vysokými teplotami.

Už dnes bude o niečo teplejšie oproti včerajšku. Teploty sa podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu vyšplhajú na 20 až 25, v južnej polovici západného Slovenska by malo byť 25 až 29 stupňov.

V piatok bude malá, miestami, najmä na severe aj zväčšená oblačnosť a ojedinele prehánky alebo búrky. Ráno ojedinele hmlisto. Najvyššia denná teplota 27 až 32, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 25 stupňov. Fúkať bude slabý vietor.

V sobotu bude už poriadne horúco. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave, v Podtatranskej kotline a na Zamagurí okolo 27 stupňov. Fúkať bude slabý, cez deň južný až juhozápadný vietor 5 až 20 km/h.

Výstraha na sobotu
Výstraha na sobotu Foto: shmu.sk
 

V nedeľu môžeme ojedinele očakávať prehánky alebo búrky. Najvyššia denná teplota 29 až 34, na Orave a v Podtatranskej kotline zväčša okolo 27 stupňov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce