28. 08. 2017 14:29 , článok bol aktualizovaný 28. 08. 2017 15:08 | BANSKÁ BYSTRICA/TV Markíza

Krvavé detaily z policajného auta: Muž využil len okamih na to, aby dobodal ženu

O podrobnostiach prípadu informoval šéf polície v Banskej Bystrici.

Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka.
Riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Štefan Šurka. Foto: TASR

V Novej Bani mal muž dobodať na smrť svoju manželku. Najzarážajúcejšie však je, že smrteľný útok sa odohral v policajnom aute. Manželke údajne zasadil tri rany nožom. Prečo boli manželia spolu v policajnom aute a ako sa takáto tragédia mohla stať v prítomnosti policajtov?

Podrobnosti vysvetľoval v pondelok (28.8.) šéf krajskej polície v Banskej Bystrici Štefan Šurka.

Všetko sa odohralo ešte v sobotu (26.8.) večer. Na tiesňovú linku niekto zavolal, že muž bije ženu, plače a treba jej pomôcť. Hliadka vyrazila a keď prišla pred bývalé kultúrne centrum, kde manželia bývali, pani Ľubica (†41) už stála na parkovisku.

Policajtom vravela, že sa bojí svojho muža, nechce zostať s ním v jednom byte a chce ísť na políciu podať oznámenie. Vtedy vyšiel von aj Igor (50), kľakol si pred Ľubicu, plakal a prosil ju, aby nikam nešla, že všetko bude dobré.

Pred policajtmi sa správal nekonfliktne, nebol agresívny a normálne komunikoval.

Ona si však sadla dozadu do policajného auta. Dvaja policajti už sedeli vpredu a práve sa pripravovali na jazdu. V tom, v neosvetlenej časti parkoviska, vtrhol do auta Igor a začal ženu bodať do prednej časti trupu. Zasiahol ju niekoľkokrát kuchynským nožom s 12-centimetrovou čepeľou.

 

Policajti muža zadržali a oživovali Ľubicu. Svojim zraneniam nakoniec podľahla. Muž z Novej Bane je teraz v cele policajného zaistenia a hrozí mu až 25 rokov za obzvlášť závažný zločin.

Šéf krajskej polície hovoril o tom, že útočník bol pod vplyvom alkoholu. Motívom mohla byť žiarlivosť. Ľubica chcela ukončiť vzťah a on ju podozrieval z nevery. Nebol nikdy trestaný a pre políciu išlo o bezproblémovú rodinu.

Údajne ho len pred pár dňami prepustili z psychiatrie. Hospitalizovaný bol kvôli depresiám a v pozadí mohol byť aj alkohol.

Môže tak ísť už o druhý policajný škandál na strednom Slovensku, konkrétne v okrese Nová Baňa. Prvým je smrť 17-ročného chlapca, ktorého policajt zastrelil počas naháňačky áut.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce