31. 08. 2017 06:00 | BRATISLAVA/TV Markíza

Do otvorenia škôl zostáva pár dní. Niekde to stále vyzerá ako na stavenisku

Inde zas musia presťahovať tony vecí. Stihnú to?

Stavenisko na košickom gymnáziu.
Stavenisko na košickom gymnáziu. Foto: TV Markíza

Tisícky učiteľov už zarezávajú v školách. Namiesto učenia pripravujú triedy, kabinety, učebne. Hoci do otvorenia škôl zostávajú už len dni, niekde to po letných rekonštrukciách stále vyzerá ako stavenisku, inde musia presťahovať celé tony vecí. Stihnú to? A ako budú školy vyzerať na začiatku školského roka?

 

Učitelia už sú v plnej poľnej. V jednej z bratislavských základných škôl nastúpili do práce v pondelok. Za tri tohtotýždňové pracovné dni musia premiestniť knihy pre všetkých deväť ročníkov. Zo skladov sa totiž stali učebne a kabinety.

„Rekonštruovali sme elektroinštaláciu, vymieňali linoleum v triedach, kabinetoch aj chodbách, zrekonštruovali kabinety, maľovali triedy," vymenúva zoznam letných prác riaditeľka Erika Drgoňová.

Do základných škôl tento rok nastúpi zhruba 60-tisíc prvákov. Triedy teda pripravujú aj pre nich.

Stavenisko na košickom gymnáziu Poštová

Na košickom gymnáziu Poštová to týždeň pred začiatkom školského roka vyzerá ako na stavenisku. Nábytok z tried i zo zborovne je na chodbách a robotníci vymieňajú elektroinštaláciu. Nikto si nepripúšťa, že to do prvého zvonenia nestihnú.

„Snáď až na nejaké maličkosti, ktoré ešte bude treba v priebehu prvého týždňa dokončiť, ale myslím si, že školský rok začne bez problémov tak ako po iné roky," vyhlásil riaditeľ gymnázia Otto Revész.

Prázdne triedy treba vyupratovať, vrátiť do nich lavice i nábytok. Ani školník sa celý deň nezastaví. A v práci sú už po zaslúženom oddychu aj učitelia. Musia napríklad pripraviť nový rozvrh vyučovacích hodín.

V pondelok otvorí brány vyše tritisíc základných, stredných a špeciálnych škôl. Nastúpi do nich takmer 671-tisíc žiakov.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce