04. 09. 2017 17:05 | BRATISLAVA/TV Markíza

Aký bude tento školský rok? Politici sa postarali o rozpačitý začiatok

Čo je isté, deviataci budú mať náročný rok.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Aký bude tento školský rok? Politici sa postarali o rozpačitý začiatok. Na čele ministerstva je len dočasná šéfka a veľká reforma sa zatiaľ odkladá. Čo je ale isté, deviataci to budú mať náročné. Pribudnú im hodiny a budú musieť obstáť v konkurencii žiakov z najvyspelejších krajín sveta.

Extrémizmus zmenil školský rozvrh. Deviataci majú po novom o hodinu viac dejepisu. Okrem toho ich navyše čakajú aj celoštátne písomky z matematiky a slovenčiny. Ani to nie je všetko. Pätnásťroční si navyše napíšu aj medzinárodné testy PISA.

Deväťtisíc žiakov bude musieť ukázať ako vedia pracovať s textom. Ich výsledky porovnajú s rovesníkmi z najvyspelejších krajín sveta. Naposledy to skončilo fiaskom. A to je veľký problém. Vláda je pri moci rok a pol a odvtedy sa v školstve nič nezmenilo.

Šéf SNS Andrej Danko pre rádio Expres priznal, že má s hľadaním nového ministra problémy. Na záver aspoň jedna dobrá správa. V novom školskom roku sa uľaví peňaženkám niektorých rodičov. Ak máte v obci napríklad školu s maďarčinou, no chcete, aby sa vaše dieťa učilo v slovenskom jazyku či naopak, dopravu do takejto školy preplatí štát.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce