06. 09. 2017 17:40 | NITRA/TV Markíza

Ortopéd, ktorý bral úplatky, sa priznal. Čo bude s jeho kariérou?

Teraz má dovolenku.

Lekár môže skončiť s nižším trestom.
Lekár môže skončiť s nižším trestom. Foto: TVNOVINY.sk

Nechal sa inšpirovať ostatnými úplatnými lekármi. Špičkový ortopéd, ktorého obvinili z korupcie, chce uzavrieť dohodu o vine a treste. Potvrdila nám to Národná kriminálna agentúra. Lekár tak môže skončiť s oveľa nižším trestom. V Nitrianskej nemocnici si aktuálne zobral dovolenku. Čo bude s jeho ďalšou kariérou, je zatiaľ otázne.

Ortopéda Jozefa Pintéra zadržali policajti v pondelok priamo pri preberaní úplatku. Nasadili naňho skrytú kameru, ktorá zachytila ako berie peniaze od 76-ročnej dôchodkyne. Za urýchlenie operácie.

"Polícia ho monitorovala niekoľko mesiacov," hovorí šéf polície Tibor Gašpar.

Podľa našich informácií lekárovi obvinenie už rozšírili. Aktuálne je stíhaný z troch korupčných skutkov. Podozrivý je pritom z toho, že úplatok mal zobrať viac ako 10-krát. Na kriminálke strávil takmer dva dni a ku korupcii sa pred vyšetrovateľom priznal.

"Môžem potvrdiť že obvinený ortopéd spolu so svojím advokátom prejavili záujem na konaní na dohode o vine a treste za skutky, za ktoré bol obvinený," vraví riaditeľ NAKA Peter Hraško.

Obvinený ortopéd nitrianskej nemocnice tak nasleduje svojich kolegov z brandže. Aj ostatní úplatní lekári v minulosti skončili s dohodami a uhrali to na podmienečné tresty.

Nemocnica v Nitre sa od konania svojho lekára dištancovala. Považujú ho však za špičkového odborníka a jedného z najlepších vo svojom odbore. Či u nich skončí ale zatiaľ nie je jasné, vedenie nemocnice si chce počkať na závery vyšetrovania.

Obvineného ortopéda sme popoludní hľadali uňho doma v Sládkovičove, no na naše zvonenie nikto nereagoval.

Ľudí správa o braní úplatkov šokovala, viacerí sa lekára zastávajú, tvrdia je že mnohým pomohol.

Národná kriminálka vyšetruje aj pacientov, ktorí mali úplatky dávať. Vzhľadom na to, že lekára monitorovali niekoľko mesiacov skrytou kamerou , je možné, že niektorí jeho pacienti nemajú v týchto dňoch práve pokojný spánok.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce