07. 09. 2017 19:10 | BRATISLAVA/TV Markíza

Postrach dôchodcov, ktorý vyčíňal v uliciach Bratislavy, sa čoskoro postaví pred súd

Obete prepadával zákerne odzadu, niektorí skončili v nemocnici.

Zábery z kamery.
Zábery z kamery. Foto: TV Markíza

Útočil na tých najslabších, teraz sa bude spovedať zo svojich zločinov. Obete prepadával zákerne odzadu, niektorí skončili v nemocnici. Keď recidivistu konečne chytili, policajtom utiekol priamo spod nosa.

Bohuslavovu "akciu" zachytila priemyselná kamera. Kabelky vytrhával z rúk. Jedna z jeho obetí skončila v nemocnici. Jej manžel nám krátko po útoku opísal, čo sa stalo. Pán Aladár tvrdí, že krátko pred útokom si vypýtal od jeho ženy cigaretu. O pár minút poslal oboch zákerne odzadu k zemi.

Manželka pani Aladára spadla tak nešťastne, že si zlomila bedrovú kosť a museli ju operovať.

Bohuslava (40) nakoniec chytili. Keď ho vypočúvali, v kancelárii bolo údajne teplo a jemu sa zle dýchalo. Preto otvorili okno. Muž to využil a pokúsil sa o útek. Policajt ho ešte stihol chytiť za nohy, no pádu už nezabránil. Spadol do predzáhradky na trávu. Ďaleko ale neutiekol. Skončil v rukách zdravotníkov.

Nedávno policajti vyšetrovanie ukončili. Prokurátor s navrhnutou dohodou o vine a treste nesúhlasil, a preto podal na muža obžalobu. Bohuslav je celkovo obvinený z 11-tich skutkov, z deviatich lúpeží a dvoch krádeží.

Posudzovali aj konanie policajtov, ktorým utiekol. Vyšetrovateľ inšpekcie ministerstva vnútra stíhanie zastavil, lebo skutok nebol trestným činom. Potrestal ich nadriadený.

Lupičovi hrozí od 10-do 15 rokov za mrežami. Na ortieľ čaká v Justičnom paláci. Bohuslav pritom nie je žiadne neviniatko. Už v minulosti ho 10-krát odsúdili za majetkovú trestnú činnosť. O tom, aký trest dostane za lúpeže a krádeže, bude rozhodovať sudkyňa tohto okresného súdu už o pár dní.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce