09. 09. 2017 07:00 | BRATISLAVA/ Reflex

Malé deti prišli o otca (†26), teraz nemajú z čoho žiť. Zamietli im sirotský dôchodok

Neznámy darca im však chce pomôcť a polosirotám sa tak môže zmeniť život k lepšiemu.

Malé deti prišli o otca (†26), teraz nemajú z čoho žiť. Zamietli im sirotský dôchodok
Malé deti prišli o otca (†26), teraz nemajú z čoho žiť. Zamietli im sirotský dôchodok Foto: Reflex

Život niekedy zamieša karty krutým spôsobom. Dvom malým deťom smrť vzala otca. Zahynul v lese pri práci. Rodina sa ešte nespamätala zo žiaľu a prišli ďalšie starosti - z čoho budú žiť? Sociálna poisťovňa nešťastnej vdove oznámila, že polosiroty nemajú nárok na sirotský dôchodok.

Bol tretí marec. Martin, ako každý piatok, odišiel do hory zvážať drevo. Pri zložitom manévri v ťažkom teréne sa trakto prevrátil. Martin preletel cez kabínu a traktor ho privalil v páse. Kolegovia mu utekali na pomoc a chceli dvíhať traktor, ale nemali šancu. Mladý muž vydýchol naposledy pred očami vlastného brata.

"Pozerať sa na to, ako umiera, to neželám nikomu. To bol krutý deň. Na to sa nedá zabudnúť," povedal Martinov brat. Tragédia zasiahla rodinu o to viac, že len krátko predtým pochovali Martinovho otca.

"Do troch mesiacov sme museli obidvoch pochovať. Aj jeden tragicky, aj druhý tragicky. On pod bicyklom, Martin pod traktorom," povedala jeho mama. Martin nemal ani 27 rokov. Zostali po ňom dve deti - Martinka (4) a Adamko (3). Adamko otca stále čaká, telefonuje mu.

Ich mame ostalo na živobytie 260 eur na mesiac. S Martinom neboli zosobášení, takže nárok na vdovský dôchodok nemá. Požiadala preto aspoň o sirotský pre deti. Žiadosť jej ale zamietli.

Pozrite si reportáž Lenky Stankovej.

 

Našťastie sa v živote niekedy dejú aj zázraky. Pre túto rodinu prišiel v podobe neznámeho darcu. Po medializácii ich príbehu sa ozvali ľudia, ktorí nechcú byť menovaní, no ponúkli sa, že potrebnú sumu za nich doplatia. Polosirotám po nebohom Martinovi sa život môže zmeniť k lepšiemu.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce