09. 09. 2017 19:05 | SPIŠSKÁ NOVÁ VES/TV Markíza

Nehoda v Spišskej Novej Vsi: Motorkár sa čelne zrazil s protiidúcim autom

Muž utrpel pri nehode vážne poranenie hlavy.

Motorkár sa čelne zrazil s protiidúcim autom
Motorkár sa čelne zrazil s protiidúcim autom Foto: TV Markíza

Podľa niektorých sú motorkári najnebezpečnejšími účastníkmi cestnej premávky. Za pravdu im dáva aj piatková nehoda v Spišskej Novej Vsi. Motorkár nezvládol jazdu a čelne sa zrazil s protiidúcim autom. Jeho zranenie je vážne.

Policajti namerali až 90-metrovú  brzdnú dráhu. Súdny znalec mal dostatok stôp na to, aby už na mieste nehody určil, čo sa vlastne stalo.

„Motorkár najpravdepodobnejšie pri brzdení nezvládol vedenie motocykla, v dôsledku naklopenia motorky došlo k pádu motocykla na zem a nekontrolovateľne sa kotúľal vedľa motorky po vozovke a narazil do protiidúceho vozidla,“ tvrdí znalec.

„Po našom príchode sme pomáhali posádke rýchlej zdravotnej služby s prvou pomocou a záchranou raneného motocyklistu,“ hovorí veliteľ hasičského zásahu Karol Kamczyk.

„Pacient utrpel vážne poranenie hlavy s vnútorným krvácaním, následkom čoho sa žiaľ prejavil opuch mozgu. Ihneď sa začal pripravovať transport na vyššie pracovisko do Košíc, kam ho previezli vrtuľníkom,“ objasňuje hovorca nemocnice Svet zdravia v Spišskej Novej Vsi Tomáš Kráš.

Viac v reportáži Mareka Baláža.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce