11. 09. 2017 12:45 , článok bol aktualizovaný 11. 09. 2017 17:33 | BRATISLAVA/TASR, TV Markíza

Rezort školstva bude viesť žena: Na reformu je pripravená, tvrdí Paška

Nominantku si vybrala SNS.

Martina Lubyová.
Martina Lubyová. Foto: TASR

SNS vybrala ministerku školstva. Do jeho čela sa postaví žena. Potvrdili to podpredsedovia SNS Eva Smolíková a Jaroslav Paška. Meno neprezradili. Podľa Pašku je to však osoba, ktorá je pripravená na reformu školstva.

Má ňou byť riaditeľka Prognostického ústavu SAV Martina Lubyová. Informuje portál webnoviny.sk.

Potvrdil to aj Andrej Danko. Lubyová tak vystrieda na poste ministra Petra Plavčana, ktorý po kritike pre rozdeľovanie eurofondov na výskum a inovácie abdikoval koncom augusta na svoju funkciu.

Nie je ale krízovým manažérom. "Nevidíme takú krízu v školstve, aby sme to museli riešiť krízovým manažérom. SNS si stojí za svojím výberom," povedal novinárom Paška, ktorý verí, že premiér Robert Fico (Smer-SD) bude s nomináciou spokojný. Prvý podpredseda SNS tiež nepotvrdil, či nominantka pracuje na ministerstve školstva.

Paška tiež potvrdil, že do dodatku koaličnej zmluvy, ktorý majú lídri podpísať v pondelok (11.9.), sa dostal dobrovoľný 13. a 14. plat. "Veríme, že od budúceho roka bude realitou u našich zamestnancov," povedal Paška.

S týmto opatrením by malo ísť aj opatrenie týkajúce sa skoršieho odchodu do dôchodku pre mamičky. Paška tiež nevylúčil, že časom môže prísť ďalší dodatok, ak si to život vyžiada.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Domáce